معاون عمراني استانداري: ٤٠ درصد منابع آبي كشور را داریم/ جنگل‌های لرستان نیاز به پایش تصویری دارند

on .

معاون عمرانى استاندارى لرستان گفت: ٤٠ درصد منابع آبي كشور مربوط به لرستان است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، مهندس اصلاني در جلسه شوراي اداري استان اظهار كرد: بحث بارگذاري در مسائل زيست محيطي هنوز برايمان ملموس نشده است و باید قابليت‌ها را بیش از پیش مورد توجه قرار دهیم.

وی ادامه داد: بر همه واجب است تا برنامه حفاظت از محيط زيست را تبيين كنيم و آن موقع است که از محيط زيست لذت كافي را خواهيم برد.

اصلانی اضافه کرد: در لرستان حفاظت از محيط زيست سرلوحه كارهاي ماست. در مساله پسماندها ١٤٠ جلسه برگزار کرده‌ایم.

این معاون استاندار لرستان اظهار کرد: بحث دفن زباله‌هاي پزشكي به خوبي در لرستان انجام مي‌شود و در اين خصوص سخت‌گیرانه عمل می‌کنیم.

وی افزود: با تخصيص اعتبارات لازم در ارتباط با مديريت بحران، لرستان مورد توجه قرار داده شود.

اصلانی بیان کرد: استاني مانند لرستان، امكانات فراواني دارد اما اين پتانسيل را ندارد كه با اعتبارات استاني حفاظت از محيط زيست را بطور کامل انجام دهد.

این معاون استاندار گفت: ٤٠ درصد منابع آبي كشور مربوط به لرستان است، اگر بخواهيم به توليد و اشتفال ببردازيم بايد كشاورزي استان را مكانيزه كنيم كه به اعتبار نياز داريم.

وی عنوان کرد: براي توسعه پايدار شاخص‌هاي محيط زيست چاره‌اي جز توزيع اعتبارات بطور عادلانه در كشور نداریم.

اصلانی گفت: سهم اعتبارات فصول كشاورزي ما تفاوتي با ديگر استان‌ها ندارد  و به همین دلیل ميل به حمايت از محيط زيست كاهش مي‌يابد.

وی خطاب به ابتكار افزود: مديران ملي باید بیش از پیش به محيط زيست لرستان توجه كنند.

این مسئول بیان کرد: نعمت و  ظرفیت بزرگ زندگی زمین را باید درست شناخت و بار اضافی به آن تحمیل نکرد . این بار اضافی باعث از بین رفتن اکوسیستم شده و نظم و حیات زمین را به مخاطره می‌اندازد.

وی گفت: جنگل‌های لرستان نیاز به پایش  تصویری دارند که برای راه اندازی آن نیاز به اعتبارات ملی داریم.

اصلانی افزود: توسعه پایدار محیط زیست نیازمند توزیع عادلانه ثروت در کشور بوده و اگر قرار است لرستان را بعنوان قطب کشاورزی بشناسیم و زیست بوم آن حفظ شود  لازم است به اعتبارات ملی و توجه ویژه دولتمردان بیندیشیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.