معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان: راه حل مشکل اشتغال، ایجاد تولید در حوزه سخت‎افزاری نرم‌افزاری است

on .

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان با بیان اینکه یکی از تاثیرات مسائل اقتصادی بحث اشتغال است، گفت: چنانچه نتوانیم اشتغال جوانان جویای کار را تامین کنیم این موضوع که ظاهری اقتصادی دارد تبدیل به یک معضل اجتماعی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، حبیب‌الله خجسته‌پور در کارگاه آموزشی توجیهی نخبگان کمیسیون برنامه ‎ ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: در سال ‎ های اخیر مقام معظم رهبری در نام‌گذاری سال‌ها تاکید ویژه روی مباحث اقتصادی داشتند و در هر سالی موضوعی را که نامگذاری کردند از اصلاح الگوی مصرف گرفته تا اقتصاد مقاومتی با پسوند اقدام و عمل یا تولید و اشتغال، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و... معمولا توجه و نگاه ویژه ایشان به مباحث اقتصادی بوده است.

وی ادامه داد: علت این همه تاکید این است که در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی کسانی که این مدل نظام را در جهان نمی ‎ پسندیدند به دنبال ایجاد خلل در روند شکل ‎ گیری و پیشرفت این مملکت بودند.

خجسته‌پور گفت: زمانی با کودتا،  اختلاف افکنی بین گروه ‎ های قومی و قبیله‌ای، جنگ تحمیلی 8 ساله را برکشور تحمیل کردند اما به نتیجه نرسیدند و به دنبال این بودند که نظام را از درون ساقط کنند که این مهم حوزه ‎ های فرهنگی و اقتصادی را در بر می ‎ گرفت.

این معاون استاندار با تاکید براینکه اقتصاد و معاش موضوعی است که چنانچه از جامعه ‎ ای گرفته شود می‌تواند سایر شئون زندگی را تحت تاثیر قرار دهد، خاطرنشان کرد: دشمن اقتصاد کشور را نشانه‌گیری کرده وچنانچه به این مهم ضربه بزنند سایر شئون را تحت تاثیر قرار می ‎ دهد تاما را از مسیر حرکت به سمت ارزش ‎ های والای انسانی باز بدارند.

وی با اشاره به اینکه  یکی از تاثیرات مسائل اقتصادی بحث اشتغال است و چنانچه نتوانیم اشتغال جوانان جویای کار را تامین کنیم این موضوع که ظاهری اقتصادی دارد تبدیل به یک معضل اجتماعی خواهد شد، افزود: چنانچه موضوع اجتماعی را نتوانیم مدیریت کنیم تبدیل به معضل و معضلات سیاسی می‌شود و اگر این دو دست به دست هم دهند و نتوانیم معضلات سیاسی را مدیریت کنیم این موارد تبدیل به امنیتی خواهد شد که هم نظام را مورد هدف قرار می ‌ دهد و هم جامعه انسانی را، اینها مهارت علت و معلولی دارد و باید به دنبال رفع این علت و معلولی ‎ ها باشیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان راه حل مشکل اشتغال را ایجاد تولید در حوزه سخت ‎ افزاری نرم‌افزاری قلمداد کرد و با تاکید براینکه برای تولید باید تقاضا داشته باشیم تا بتوانیم محصولات را عرضه کنیم، یادآور شد: اگر بازار تقاضا با تولیدات و محصولات کشورهای دیگر رفع کردیم قطعا دیگر نیازی به تولید آن کالا نیست و ما نمی ‌ توانیم تولیدی و به دنبال آن اشتغالی داشته باشیم؛ درحالی‌که راه حل مشکلات اشتغال توجه به بحث تولید داخلی و مبارزه با قاچاق کالاست و این مبارزه باید جدی باشد و در این راستا مردم آگاهی کامل داشته باشند.

وی گفت: متاسفانه بخشی ‎ نگری می‌کنیم نتایج و تاثیرات و آینده را در نظر می‌گیریم و فکر می‌کنیم که خرید کالای قاچاق به نفع ماست.

خجسته ‎ پور با بیان اینکه باید تقاضا برای خرید کالای ایرانی فرهنگسازی شود، ادامه داد: نگاه جامعه به قاچاقچیان مواد مخدر و کالا دو نگاه متفاوت است ضرر قاچاقچی کالا برای جامعه کمتر از قاچاقچی مواد مخدر نیست.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان اضافه کرد: مقام معظم رهبری علاوه بر اینکه در راستای استفاده از تولید ملی از لحاظ حکومتی به ما دستور می‌دهد از لحاظ شرعی نیز به ما کارگزاران تکلیف می‌کند. چرا که قاچاق کالا اثرات سویی بر حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، امنیتی، بازار، تولید و اشتغال و... دارد.

وی اظهار کرد: باید این مباحث را به بطن خانواده‌ها بکشانیم و آگاهی لازم را به آنان دهیم  که در این راستا نهادهای فرهنگی نظیر آموزش و پرورش و آموزش عالی در این راستا وظیفه خطیر و سنگینی دارد.

خجسته پور عنوان کرد: اینکه مقام معظم رهبری هر ساله شعاری را اعلام کند و ما به نصب بنر، تراکت و پلاکاردی اکتفا کنیم به وظیفه خود عمل نکردیم بلکه باید این موضوع عملیاتی شود چراکه اشتغال راهش تولید و استفاده از کالای داخلی است البته تولید کنندگان باید استاندارد لازم را رعایت کنند و کالاهایی را به بازار عرضه کنند که نه تنها قابل رقابت با کالای خارجی باشد بلکه بهتر و با کیفیت تر باشد.

وی یادآور شد: یک سری از کالا ها در داخل کشور تولید نمی‌شود و لاجرم نیازمند وارد کردن این دست از کالاها هستیم، کالاهایی که نیاز است وارد کنیم باید از مبادی رسمی وارد شوند و از جاه‌هایی وارد شوند که حق و حقوق جامعه انسانی ما را بپردازند.


کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.