استاندار لرستان: ما حافظ منافع و سرمایه سرمایه‌گذاران در استان هستیم

on .

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان،  هوشنگ بازوند امروز در دومین کنفرانس بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری لرستان ضمن اشاره به پتانسیل‌های این استان در حوزه‌های مختلف، لرستان را یکی از ثروتمندترین استان‌های کشور دانست و اظهار کرد: لرستان مهد تمدن است و  در آن ۹۶ هزار دانشجو و ۳۲۰ هزار دانش‌آموز به عنوان یک ظرفیت بسیار بزرگ برای توسعه و آبادانی در آن مشغول به تحصیل هستند.
استاندار لرستان افزود: این استان دارای بیش از ۱۲ میلیارد مترمکعب روان آب و ۲۵۰۰ کیلومتر رودخانه دائمی و آبراه است و از طرف دیگر وجود بیش از هزار چشمه و سراب پرآب، قرار گرفتن در کریدور شمال جنوب، و کریدور مرز بازرگان به بندر امام از دیگر ظرفیت‌های موجود در لرستان است.
وی با اشاره به قرار گرفتن فرودگاه خرم آباد جزو ۱۶ فرودگاه فعال کشور گفت: در لرستان ۵ هزار  بنای تاریخی وجود داشته که از این تعداد دو هزار بنا به ثبت ملی رسیده است.
این مسئول اضافه کرد: وجود۱۴۳۰ میلیون بشکه حجم ذخیره میادین نفتی، پایتخت ژئوتوریسم کشور، وجود ژئوپارک‌های فراوان، داشتن ۳۹ منطقه گردشگری، وجود ۸۰۰ هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی و بیش از ۲ میلیون هکتار و جنگل و مرتع از دیگر ظرفیتها و پتانسیل‌های استان لرستان است.
بازوند با بیان اینکه بخش عمده‌ای از صادرات لرستان مربوط به کانی‌های سنگ است، به وجود ۳ منطقه ویژه اقتصادی در خرم آباد، بروجرد و ازنا اشاره کرد و افزود: اخذ مجوز بندر خشک خرم‌آباد و وجود گیاهان دارویی از دیگر ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در استان لرستان است به طوری که شهرستان بروجرد تبدیل به یک قطب گیاهان داوریی شده و بسیاری از صادرات استان مربوط به کارخانجات داروسازی است.
استاندار لرستان با تاکید به اینکه ما حافظ منافع و سرمایه سرمایه‌گذاران هستیم، تصریح کرد: تلاش ما بر این است که طرح‌هایی با توجیه اقتصادی در اختیار سرمایه‌گذاران قرار گیرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.