وزیر اقتصاد و دارایی: اقتصاد مقاومتی سعی دارد از فرصت های موجود در راستای تعاملات خارجی برای تولید استفاده کند

on .

دکتر طیب نیا وزیر اقتصاد و دارایی در دومین کنفرانس بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در استان لرستان که با حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی برگزار شد بیان کردند: اقتصاد مقاومتی سعی دارد از فرصت های موجود در راستای  تعاملات خارجی برای تولید بهتر و بهره ور تر استفاده کند. ایران اسلامی امروز در زمره ی کشورهای برتر در علوم و فنون قرار دارد. این رشد عدالت محور است.
وزیر اقتصاد گفت: متکی بودن به اقتصاد نفتی رشد منبع محور را به همراه داشته که در سیاستهای اقتصاد مقاومتی کاهش محوریت اقتصاد نفتی از اولویتها با تکیه بر اقتصاد مردمی است.   وی اضافه کرد: نفت سرمایه است نه درآمد . نباید سرمایه را فروخت و صرف هزینه های کشور کرد. وقتی تولید رونق بگیرد سهم کشور از نفت هم منطقی خواهد بود.
طیب نیا تصریح کرد: رسیدن به رشد پایدار با سرمایه گذاری حاصل می شود. سرمایه گذاری امکان جذب دانش فنی را فراهم می کند. ایجاد فضای مناسب برای سرمایه گذاری از راهبردهای اساسی دولت است.
وزیر اقتصاد ادامه داد: برای سرمایه گذاری نیاز به فضایی با ثبات ،  علمی ،  امن و آرام و به دور از نوسانات و هیجانات اقتصادی داریم. علیرغم تحمیل گسترده ترین تحریم ها و کاهش شدید قیمت نفت ؛ با حمایت مردم از تورم دو رقمی به تورم تک رقمی رسیده ایم.
وی اظهار کرد: وقتی تحریم ها تحمیل شد ؛ فکر می کردند  اقتصاد کشور از پا بیفتد و تولید در هم شکسته شود اما خوشبختانه به فضل خدا  توانستیم با حمایت مردم رشد اقتصادی را فزاینده کرده و رشد اقتصادی ۱۱/۶ درصدی را تجربه کنیم.
دکتر طیب نیا در بخش دیگری از صحبت های خود بیان داشتند: بعنوان یک معلم دانشگاه عرض می کنم شما هیچ مقطعی از تاریخ کشور را پیدا نمی کنید که قیمت نفت کاهش پیدا کرده باشد و تورم بیشتر نشده باشد. امروز با افتخار می گویم با کاهش وابستگی به  نفت با وجود آمدن قیمت نفت به کمترین قیمت ممکن تورم افزایش نداشته و حتی کاهش داشته است.
وزیر اقتصاد خبر داد: اصلاحات نظام مالیاتی در راه است و اثرات آن را اهالی اقتصاد به وضوح خواهند دید‌ .  ما توانسته ایم از طریق صادرات غیر نفتی نیاز مالی خودمان را برای واردات تامین کنیم. بر آنیم که سرمایه فروش نفت را در صندوق ذخیره کشور نگه داریم نه آن را صرفا هزینه کنیم‌.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.