استاندار لرستان: چشم انداز صادرات لرستان در سال جاری رشد 28 درصدی است

on .

استاندار لرستان چشم انداز صادرات این استان در سال جاری را رشد 28 درصدی عنوان کرد و گفت: این رقم به هیچ عنوان دور از ذهن نیست.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان افزود: برای تحقق رشد 28 درصدی صادرات در لرستان نیازمند رایزنی های علمی در زمینه فروش محصولات هستیم تا بتوانیم حضوری موثر و مستمر در بازارهای جهانی داشته باشیم.
وی اظهار کرد: سال گذشته به رغم پیش بینی ها مبنی بر رشد 12/5 درصدی صادرات استان لرستان شاهد رشد 25/1 درصدی بودیم که بسیار امیدوار کننده بود.
استاندار لرستان میل یه سرمایه گذاری در استان را رو به رشد توصیف کرد و افزود: لازمه تولید و حل مشکل اشتغال تولید ثروت و سرمایه گذاری است که این مهم بدون یاری همه مسئولان و مردم محقق نمی شود.
وی گفت: امسال بنا دریم که 25هزار شغل در لرستان ایجاد کنیم که این موضوع مستلزم سرمایه گذاری 65 هزار میلیارد ریالی در استان است.
بازوند وجود مدیران انقلابی در رأس امور اجرایی استان را یک نیاز عنوان کرد و افزود: مدیر انقلابی کسی است که در راستای تسهیل شرایط سرمایه گذاری در استان و برداشتن موانع بر سر راه این مهم گام های اساسی بردارد.
وی وجود برخی تنگ نظری ها را عاملی مهم بر سر راه توسعه استان دانست و اظهار امیدواری کرد که با همت مردم و مسئولان انقلابی٬ شرایط لازم برای سرمایه گذاری های گسترده تر در لرستان فراهم شود.
استاندار لرستان در توصیف وظایف دولت برای ایجاد اشتغال پایدار و رونق اقتصادی در استان از اصطلاح جاده صاف کن بخش خصوصی استفاده کرد و گفت: اگر توانستیم برای سرمایه گذار این مسیر راهموار و فرش قرمز پهن کنیم٬ آنوقت می توانیم بگوییم در این حوزه موفق عمل کرده ایم.
وی افزود: مردم لرستان باید از اثرات ملموس رشد گردشگری در این استان٬ بیشترین بهره را ببرند و سود حاصل از این رشد را بر سر سفره های خود ببینند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.