معاون استانداری لرستان: سرمایه‌گذاری هلدینگ‌ها به حدود سه درصد رسیده است

on .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: سرمایه‌گذاری هلدینگ‌ها  به حدود سه درصد رسیده است.
به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، مهرداد غضنفری امرایی در جلسه کارگروه "سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال" که در فرمانداری خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: سند سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال استان قرار است در راستای تحقق شعار سال باشد و بنابراین با سند سال گذشته تفاوت‌هایی دارد.
وی ادامه داد: بیش از 10 جلسه کارشناسی با بانک‌ها، دستگاه‌های اجرایی و سایر مسئولان مرتبط داشته‌ایم و رقم نهایی سرمایه‌گذاری این سند 6409 میلیارد تومان است که باید به اشتغال 25 هزار و 476 نفر منجر شود.
غضنفری امرایی با بیان اینکه سند فوق نسبت به سال گذشته متفاوت است، افزود: تولید نقش پررنگی در این سند دارد و در حوزه‌های مختلف طبق برنامه باید تلاش کنیم که به اهداف موردنظر دست پیدا کنیم.
معاون استاندار لرستان تصریح کرد: در بحث صادرات امسال رشد 27 درصدی را هدف‌گذاری و برای آموزش مهارت و توانمندسازی 30 هزار نفر برنامه‌ریزی کرده‌ایم و به همین ترتیب در سایر بخش‌ها نیز برنامه‌ریزی‌های دقیق داریم.
وی یادآور شد: سال گذشته 4136 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در استان داشته‌ایم که امسال افزایش 2000 میلیارد تومانی در دستورکار قرار گرفته است. 17.5 درصد سهم منابع دولتی و مابقی غیردولتی بوده و سرمایه‌گذاری هلدینگ‌ها که سال گذشته صفر بوده امسال به حدود سه درصد رسیده است.
غضنفری امرایی با اشاره به سهم بانک‌ها در این سند، تصریح کرد: بانک‌ها معادل 63.79 درصد از سند سهم دارند که 2671 میلیارد تومان سهم دولتی‌هاست یعنی معادل 65.3 درصد و 1417 میلیارد تومان حدود 34.6 درصد سهم بانک‌های خصوصی بوده و این در حالیست که سال گذشته 15 درصد سهم داشته‌اند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خاطرنشان کرد: سال قبل لرستان به عنوان استانی در کشور مطرح شد که در زمینه سند اشتغال بسیار موفق بوده و پیشنهادهای ما را خواستند که به دیگر استان‌ها تعمیم بدهند و امسال هم باید با جدیت خاصی در راستای تحقق سند گام برداریم.
وی گفت: خرم‌آباد سال گذشته یکی از موفق‌ترین شهرستان‌ها بوده و رتبه اول در تسهیلات با پرداخت حدود 1049 میلیارد تومان(حدود 26 درصد کل) استان را کسب کرد و امسال 1721 میلیارد تومان در سند پیش‌بینی شده که رشد خوبی دارد و انتظار داریم مدیران شهرستان باز هم مثل سال گذشته موفق باشند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.