استاندار لرستان:عنصر اصلی توسعه، توجه به فرهنگ کار است

on .

استاندار لرستان گفت: عنصر اصلی توسعه، توجه به فرهنگ کار است و بخش خصوصی می تواند در این راستا راهگشا بوده و فرهنگ کار را افزایش دهد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان سلسله در سالن جلسات فرمانداری با تاکید بر کار نکردن به عنوان نقطعه ضعف بزرگ در استان لرستان، افزود: در استان لرستان با ضعف کار کردن و کمبود فرهنگ کار مواجه هستیم لذا باید فرهنگ کار به صورت جدی پیگیری شود.
وی با تاکید بر اینکه اگر توجه به کار نکنیم نمی توانیم توقع پیشرفت و توسعه را داشته باشیم، عنوان کرد: در استان ها و کشورهای پیشرفته، عنصر کار به عنوان عنصر توسعه نقش آفرینی می کند.
استاندار لرستان با بیان اینکه تولید و اشتغال ناشی از راهبرد اصلی کشور در حوزه اقتصاد و اقتصاد مقاومتی است، خاطرنشان کرد: پرچمدار اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری است، خوشبختانه اجماع خوبی در این خصوص وجود دارد و همه قوا و مردم به خوبی آن را پذیرفته اند.
بازوند با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی واژه ای با کاربرد علمی و تجربه شده در دنیا است و در راستای اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی در کشور، مردم و قوا همگی باید نقش آفرینی کنند، تصریح کرد: در بخش تولید و اشتغال استان لرستان سندی تهیه شده با بیش از 25 هزار فرصت شغلی که باید در سال جاری تحقق پیدا کند.
استاندار لرستان ضمن گلایه از بوروکراسی حاکم بر سیستم اداری- بانکی موجود، تصریح کرد: باید شرایط این سیستم برای استفاده کنندگان از تسهیلات تولیدی تسهیل شود چرا که تعدیل این سیستم های حاکم برای رونق تولید و اشتغال و فراهم کردن شرایط برای سرمایه گذاری از صفات بارز انقلابی بودن است.
وی با بیان اینکه کمک های فنی اعتباری شهرستانها به زودی به دستگاهها و شهرستانها ابلاغ می شود، خاطرنشان کرد: باید شرایط برای حضور بخش خصوصی تسهیل شود.
استاندار لرستان با اشاره به انتخابات برگزار شده ، عنوان کرد: خوشبختانه شاهد برگزاری انتخاباتی پرشور، با حضور حداکثری و سالم در کشور بودیم که باید قدردان این حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای بود.
وی با اشاره به اینکه رای مردم رای معنا داری بود، عنوان کرد: پشت رای مردم تجزیه و تحلیل وجود دارد چرا که مردم احساس تکلیف شرعی کرده بودند و این ناشی از تشبیه انتخابات توسط مقام معظم رهبری به عنوان جشن ملی مردم بود.
وی با بیان اینکه مردم با حضور گسترده در پای صندوق های رای بیعتی دیگر با مقام معظم رهبری و آرمان های انقلاب کردند، اظهار داشت: مردم با حضور بسیار پررنگ خود اقتدار جمهوری اسلامی ایران و نظام را تضمین کردند.
وی افزود: اکنون نوبت مسئولان است که کمر همت را در راستای برطرف کردن چالش های پیش روی مردم ببندند زیرا مردم حق بزرگی بر گردن مسئولان و دولتمردان دارند و باید پاسخ این حضور را در عملکرد اقتصادی مسئولان، برطرف کردن مشکلات معیشتی و ایجاد اشتغال ببینند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.