استاندار لرستان: ادارات لرستان به منظور صرفه‌جویی در انرژی سرزده بازرسی می‌شوند

on .

استاندار لرستان گفت: ادارات و دستگاه‌های اجرایی باید صرفه‌جویی از انرژی را در دستور کار خود قرار دهند و به این منظور از آن‌ها به ‌صورت سر زده بازرسی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان اظهار داشت: مدیران باید تولید و استفاده از کالاهای داخلی را در نظر داشته باشند و استفاده از کالاهای تولید استان نیز باید در اولویت استفاده‌هایی آن‌ها قرار داشته باشد.

وی با تاکید به اینکه امسال در زمینه اقتصادی سال حساسی داریم، خاطرنشان کرد: دستگاها‌ی اجرایی باید در زمینه صرفه‌جویی در انرژی و مصارف نیز اقدامات لازم را انجام دهند و در این زمینه نیز بازرسانی را به صورت سرزده به ادارات و دستگاه‌های اجرایی می‌فرستیم.

استاندار لرستان افزود: چه معنی دارد که یک اداره کولر خود را از شب تا صبح روشن بگذارد؟ زیرا اقدامات چنینی سبب هدر رفتن انرژی  می‌شود و برخلاف صرفه‌جویی است.

بازوند عنوان کرد: کمک‌های فنی اعتباری مشوق سرمایه‌گذاران است و فرمانداران باید این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند.

وی یادآور شد: اختصاص اعتبارات ملی نیازمند کارشناسی زیاد است و فرمانداران باید برای اختصاص بودجه سال ۹۷ از همین امروز شروع کنند تا بتوانند برای سال آینده اعتبار بیشتری جذب کنند.

استاندار لرستان افزود: فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی برای اینکه بتوانند پروژه‌های شهرستان خود را تکمیل کنند، باید ردیف‌های اعتباری به این منظور کسب کنند که این امر نیز نیازمند لابی‌گری و تلاش‌های زیاد است.

بازوند گفت: اگر پروژه‌های مربوط به هر شهرستان به پروژه‌های ملی تبدیل شوند ردیف‌های اعتباری ملی برای آن‌ها اخذ می‌شود که خود اقدام بسیار خوبی است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.