استاندار: اعتبارات عمرانی امسال لرستان 9 هزار و 770 میلیارد ریال است

on .

استاندار لرستان با بیان اینکه اعتبارات عمرانی پارسال این استان 6 هزار و 20 میلیارد ریال بود، گفت: اعتبارات عمرانی سال جاری استان لرستان 9 هزار و 770 میلیارد ریال است که نسبت به سال گذشته حدود 62 درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان ، هوشنگ بازوند در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه لرستان در سالن جلسات استانداری افزود: اعتبارات جاری شامل 2 قسمت حقوق و سایر است که بخش حقوق به صورت ملی پرداخت می شود و بخش دیگر شامل سایر فصول می باشد.
وی ادامه داد: لرستان در بخش سایر فصول در سطح کشور مقام نخست رشد اعتباری را با 21.70 درصد کسب کرده است.
بازوند افزود: این اعتبار به میزان 2 هزار و 660 میلیارد ریال بین 25 دستگاه استان توزیع شده است.
وی گفت: از مجموع اعتبارات عمرانی استان 6 هزار و 710 میلیارد ریال بین شهرستان ها توزیع شده است و مابقی اعتبارات نیازمند دستورالعمل هایی است که در آینده ابلاغ می شود.
وی ادامه داد: یکهزار و 200 میلیارد ریال از این اعتبارات مربوط به شاخص های اقتصادی است و باید در طرح های تولیدی هزینه شود.
به گفته وی یکهزار و 800 میلیارد ریال در راستای ارزش افزوده و یکهزار و 570 میلیارد ریال نیز جهت درآمد ملی برای طرح های دارای ردیف ملی استان 730 میلیارد ریال اعتبارات ماده 10 و 12 حوادث درنظر گرفته شده است و کمتر از یک ماه دیگر در استان توزیع می شوند.
بازوند اظهار کرد: اعتبارات کمک های فنی و اعتباری هر شهرستان از 80 میلیارد ریال تا 15 میلیارد ریال مشخص شده است.
وی بیان کرد:شهرستان ها مجاز به دعوت سرمایه گذاران برای طرح های اقتصادی هستند و درصدی از سود تسهیلات مشخص شده توسط بانک ها در راستای تولید و اشتغال پرداخت کنند.
استان لرستان گفت: اعتبار تکمیل طرح های نیمه ‌تمام بالای 10 درصد پیشرفت فیزیکی استان 70 هزار میلیارد ریال است.
وی با بیان اینکه شورای توسعه و برنامه ‌ریزی کل اعتبارات استانی را مشخص می‌ کند، افزود: اعتبارات استانی معادل سه هزار و 400 میلیارد ریال و اعتبارات توازن ردیف استانی سه هزار و 310 میلیارد ریال و در مجموع این اعتبارات 6 هزار و 710 میلیارد ریال است که نسبت به معادل سال گذشته خود حدود 47 درصد رشد داشته است.
بازوند بیان کرد: اعتبارات توازن ردیف ملی معادل یکهزار و 570 میلیارد ریال، اعتبارات ارتقای شاخصه ‌های اقتصادی استان معادل یکهزار و 200 میلیارد ریال و 280 میلیارد ریال اعتبار ارزش‌ افزوده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.