استاندار لرستان گفت: ساماندهی رودخانه خرم‎آباد یک ابرپروژه است

on .

مهندس هوشنگ بازوند در جلسه ساماندهی رودخانه خرم‎آباد  اظهار کرد: یکی از پروژه‎هایی که قابلیت عملیاتی شدن را دارد ساماندهی رودخانه خرم‎آباد است که در صورت اجرایی شدن می‎تواند به یک فرصت تبدیل شود و شهر را از معبر به مقصد گردشگری تبدیل کند.
وی با بیان اینکه معتقدم اگر این پروژه اجرایی شود نقطه عطفی در توسعه شهری ایجاد کرده و به نوعی لذت زندگی را به مردم می‎بخشد،اضافه کرد: رودخانه شهر خرم‎آباد باید مانند زاینده‎رود در بطن زندگی مردم جریان یابد و منجر به ایجاد فرصت‎های جذب گردشگر شود.
بازوند با اشاره به پروژه ارائه شده ساماندهی رودخانه خرم‎آباد گفت: این طرح بسیار با ارزش است و درصورتی‌که عملیاتی شود می‎تواند شهر را زنده کند؛ برای همین یک ابرپروژه محسوب می‎شود.
استاندار لرستان ادامه داد: در اجرای این طرح ابهاماتی وجود دارد که باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد چراکه کمترین و بیشترین دبی رودخانه در آن لحاظ نشده است.
وی با بیان اینکه راهبردها به تنهایی مشکلی از ما حل نمی‎کند، گفت: در این طرح باید مشخص شود که تعیین تکلیف به چه صورتی است و چگونه انجام خواهد شد.
بازوند خاطرنشان کرد: رودخانه خرم‎آباد دبی وحشی دارد و سازه‎هایی که در این طرح تعیین شده نمی‎تواند در برابر آن مقاومت کند برای همین باید مورد بازنگری قرار گیرد.
استاندار لرستان گفت: این طرح در استان می‎خواهد انجام شود و اگر بررسی‎های دقیقی در رابطه با آن صورت نگیرد تنها هزینه‎ای است که به هدر می‎رود.


کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.