معاون استاندار لرستان:سازمان‌های مردم نهاد باید مطالبه‌گر باشند

on .

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان گفت:سازمان‌های مردم نهاد از مطالبه‌گران جامعه هستندلذا از دولتی کردن این سازمان‌ ها باید پرهیز شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان،حبیب‌الله خجسته‎پور در جلسه با مدیران تشکل‎ها و NGO های استان با بیان اینکه سمن‌ها علم محور بودن را در برنامه‌های خود مورد نظر داشته باشند، اظهار کرد: چنانچه علم محوری در دستور کار قرار نگیرد احتمال اینکه فعالیت های انجام شده به خطا برود و نتیجه مورد نظر حاصل نشود وجود دارد.
معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان افزود: مرجع بودن فعالیت‌های غیرانتفاعی بر فعالیت‌های انتفاعی ضروری است و این نگاه انتفاعی امروز در حال کمرنگ شدن است.
خجسته‌پور با بیان اینکه نگاه دولت تدبیر و امید به سمن‌ها مثبت و تلاش در گسترش کمی و کیفی این سازمان‌هاست، عنوان کرد: امیدوارم استان ما از این فرصتی که ایجاد شده بهترین بهره را ببرد.
معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان تاکید کرد: سازمان‌های مردم نهاد در کنار غیرانتفاعی و اجتماعی بودن باید از کار سیاسی به دور باشند و فعالیت‌های سیاسی و اقتصادی خود را وارد فعالیت‌های مدنی نکند.
خجسته‌پور ادامه داد: در مورد خانه تشکل‌ها، دولت لایحه‌ای را تنظیم و تقدیم مجلس کرده است و امیدواریم شاهد تصویب آن در مجلس باشیم تا وجه قانونی پیدا کند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.