چرا حق‌آبه لرستان پرداخت نمی‌شود؟

on .

استاندار از اینکه حق‌آبه لرستان پرداخت نمی‌شود به شدت انتقاد دارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستانن، هوشنگ بازوند در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان، گفت: انتظار داریم دستورکارهای این جلسات در شورای عالی آب کشور مطرح شود تا بتوانیم از حق استان دفاع کنیم.

وی با اشاره به موضوع سد کمال‌صالح اراک، تصریح کرد: از لرستان برای این سد آب می‌رود و با اینکه قرار بود 20 روستای استان ما از طریق این سد آب‌رسانی شود اما در عمل نه تنها کار خاصی نشده بلکه حتی حق‌آبه محیط زیست را هم نمی‌دهند و این ظلم است.

بازوند با اشاره به طرح قم‌رود اضافه کرد: از اینکه آب الیگودرز برای قم فرستاده شود، مشکلی نداریم و اتفاقاً کار خوبی است اما انتظار داریم خسارت‌های استان ما را بدهند. چرا روستاهای محلات و دلیجان حق‌آبه می‌گیرند اما روستاهای الیگودرز از این کار محروم هستند.

استاندار لرستان به سد سیمره اشاره کرد و افزود: شهرستان رومشگان هیچ آبی ندارد و با اینکه سد سیمره زمین‌های آنجا را گرفته اما هیچ آبی از این سد به استان ما نمی‌رسد.

وی تأکید کرد: در این سه مورد با وزارت نیرو اختلاف‌نظر داریم و باید در شورای عالی آب مطرح شود و اگر اعلام کردند حق و حقوقی نداریم ما هم می‌پذیریم.

بازوند یادآور شد: متأسفانه در جلسات شورای عالی آب کشور زیاد بحث‌های استان ما مطرح نمی‌شود و شرکت آب منطقه‌ای باید پیگیر این موضوع باشد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.