استاندار لرستان: 23 هزار صنعتگر در لرستان از قانون بخشش جرائم سود دیرکرد وام استفاده کردند

on .

استاندار لرستان گفت: طبق مصوبه دولت مبنی بر بخشش جرائم سود دیرکرد وام های کمتر از یک میلیارد ریال، 23 هزار تن از صنعتگران استان لرستان از این مصوبه استفاده کرده اند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید لرستان در سالن جلسات استانداری افزود: دولت در مجموع یک هزار و 380 میلیارد ریال به بانک های استان لرستان پرداخت کرده و بانک های استان بیش از یک هزار میلیارد ریال از معوقات خود را وصول کرده اند.
وی اظهار کرد: تنها بانک کشاورزی توانسته مطابق قانون و تا سقف یک میلیارد ریال عمل کند و مابقی بانک ها نیز به فراخور دستورالعمل های داخلی خود مبالغی به مراتب کمتر از یک میلیارد ریال را متقبل شدند.
وی افزود: برای پرداخت سرمایه در گردش به واحدهای تولیدی با بانکها اختلاف نظر وجود دارد لذا در مصوبه ستاد تسهیل قید شده که برای تمدید تسهیلات نیاز به ارائه صورتحساب جدید نیست.
استاندار لرستان در خصوص مشکل سرمایه در گردش واحدهای تولیدی این استان گفت: در بحث سرمایه در گردش٬ بانک ها اعلام کرده اند که برای تمدید آن نیازمند صدور صورتحساب های جدید هستند اما در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اعتقاد بر این است که این صورتحساب ها ضرورتی ندارد و قرار است خودشان در راستای رفع این مشکل اقدام کنند.
وی با تاکید بر ضرورت حل مسئله مجتمع اقامتی کیو اظهار کرد: این زمین سال های پیش در اختیار استاندار سابق لرستان بود که بعد از انتصاب اینجانب٬ بنده چنین بار از ایشان درخواست کردم که این زمین یا احیا شود و یا به استانداری لرستان تحویل داده شود.
وی ادامه داد: ایشان تاکنون چندین سرمایه گذار را به استانداری لرستان معرفی کرده اند که هیچ کدام دارای اهلیت نبودند و هفته گذشته نیز یک سرمایه دار بومی از همین طریق به ما معرفی شد اما با بررسی های صورت گرفته مشخص شد که قادر به انجام این کار نیست.
بازوند تصریح کرد: بعد از تعطیلات حتما با نامبرده جلسه ای برگزار خواهیم کرد و اگر مذاکرات بی نتیجه بود از طریق مراجع قانونی و قضایی اقدام خواهیم کرد.
در این نشست ضمن موافقت با استمهال بدهی های 9 مورد از واحدهای تولیدی بخش کشاورزی و صنعت استان لرستان، در مورد حل مشکل شرکت شیشه الیگودرز و خمیر مایه دورود بحث وتبادل نظر شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.