استاندار لرستان: سقوط حکومت داعش در عراق نتیجه راهپیمایی اربعین حسینی است

on .

استاندار لرستان با بیان اینکه هماهنگی، انسجام و وحدت در اربعین حسینی پیام کربلا است ، گفت: سقوط حکومت پوشالی و کذایی داعش در عراق نتیجه برگزاری راهپیمایی بزرگ مذهبی و بین المللی اربعین حسینی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان ، هوشنگ بازوند در نشست برنامه ریزی ستاد اربعین حسینی استان لرستان در سالن جلسات استانداری افزود: هماهنگی، انسجام و وحدت در همایش اربعین حسینی پیام کربلا بوده و در سایه این وحدت سقوط حکومت کذایی و پوشالی داعش را شاهد هستیم.
وی با اشاره به اینکه با سقوط حکومت داعش می توان همایش مذهبی اربعین را با شکوه تر برگزار کرد بیان کرد: باید شرایطی را بوجود آوریم که مردم در آسایش به عتبات و عالیات برای زیارت سفر کنند و موکب های اربعین باید به سمت مردمی بودن سوق داده شوند.
بازوند افزود: دستگاه های اجرایی استان باید با محوریت مردم نسبت به راه اندازی موکب های مردمی در لرستان اقدام کنند.
وی با بیان اینکه کمیته ای با هدف شرح وظایف دستگاه ها در این همایش مذهبی تشکیل خواهد شد ادامه داد: سازمان حج و زیارت در لرستان نسبت به صدور ویزا و همچنین انجام پروازهای روزانه به عتبات و عالیات از فرودگاه خرم آباد پیگیری های لازم را انجام دهد.
استاندار لرستان تشکیل یک تیم بازرسی را برای نظارت بر موکب ها ضروری دانست و گفت: استان لرستان در مرز مهران و شهر کربلا جهت اسکان و پذیرایی از زائرین آمادگی کامل دارد و انتظار می رود نسبت به سال گذشته جهت برگزاری باشکوه این مراسم اقدامات لازم در نظر گرفته شود.
بازوند اضافه کرد: مصوبه وزارت کشور بر این منوال است که استان لرستان در مهران و کربلا روزانه به پنج هزار نفر خدمت رسانی کند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.