تاکید استاندار لرستان بر احداث راه دسترسی سد لیروک

on .

استاندار لرستان گفت: با توجه به اینکه محل احداث سد لیروک، لرستان است وزارت نیرو باید راه دسترسی مناسبی از دستجرد به لیروک احداث کند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در دیدار با نماینده قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در استان لرستان افزود: بین استانداری لرستان و چهار محال بختیاری بر سر این طرح اختلاف نظری بود که در نهایت وزارت نیرو اعلام کرد راه دسترسی سد در چهار محال بختیاری قرار دارد اما با توجه به اینکه محل احداث طرح در حوزه استحفاظی لرستان است باید راه دسترسی برای سد ایجاد شود و به راه روستایی موجود اکتفا نشود.
استاندار لرستان با تاکید بر اینکه اگر این طرح تعیین تکلیف نشود حتما زیان‌آور خواهد بود، یادآور شد: این طرح کار بسیار عظیم و سنگینی است و باید یک قرارداد جداگانه‎ای برای احداث راه دسترسی آن بسته شود.

** قرارگاه خاتم الانبیا(ص) خدمات فراوانی در لرستان انجام داده است
بازوند اظهار کرد: قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) منشا خدمات فراوانی برای کشور بوده و کارهای بزرگی را نیز در لرستان انجام داده است.
وی افزود: لرستان جزو 10 استان کشور بوده که با حوادث غیرمترقبه نظیر زلزله، سیل و خشکسالی مواجه است اما با وجود محدودیت‎های زیادی که در استان حاکم بود باز هم قرارگاه سازندگی در لرستان مستقر و کارهای بزرگی را به انجام رسانیده است.
وی با اشاره به اینکه پروژه‎های قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) با کیفیت و شتاب بیشتری انجام شده ، اظهار کرد: در بحث احداث راه‎آهن که سازو کار پیچیده‎ای دارد قرارگاه عملکرد مناسبی داشته است.
وی در ادامه با اشار به اینکه امسال تحت عنوان اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نامگذاری شده است ، افزود: امسال باید مدیران دستگاه‏های اجرایی راه میانبر را برای برون رفت از مشکلات استان طی کنند.
وی با بیان اینکه یکی از موضوعات جدی که براساس شعار امسال به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تکلیف شده است بحث معادن است، اضافه کرد: این مهم باید در دستور کار قرار گیرد تا یک سری از معادن را به بخش خصوصی توانمند محول کنیم.
بازوند عنوان کرد: سد زیبامحمد نیز یکی دیگر از پروزه‎های آبی استان است که دارای ردیف ملی است و می توان آن را برای تکمیل به قرارگاه خاتم الانبیاء سپرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.