استاندار لرستان: خسارت۳۵۰میلیاردی سیل به لرستان/مرکز امدادهوایی خرم‌آباد تکمیل شود

on .

استاندار لرستان با اشاره به اینکه سالانه ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیارد خسارت ناشی از سیل در لرستان داریم، گفت: مرکز امداد هوایی شهر خرم‌آباد تکمیل شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در دیدار با دبیر کل جمعیت هلال احمر ایران با اشاره به اینکه لرستان یکی از استان هایی است که حوادث غیرمترقبه آن نسبت به دیگر استان ها بیشتر است، اظهار داشت: در لرستان از ۳۴ بلای طبیعی، درگیر ۱۷ مورد بلای طبیعی هستیم.

وی با بیان اینکه توپوگرافی لرستان به نحوی است که درگیر گسل های فراوانی هستیم و زلزله های متعددی رخ می دهد، تصریح کرد: یکی از این گسل ها، گسل دشت سیلاخور است که هر ۱۵ سال یک بار فعال می شود.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه قوی ترین زلزله منطقه زاگرس نیز در منطقه سیلاخور رخ داده است، افزود: حدود ۱۰۵ سال پیش یک زلزله ۷.۳ ریشتری و در سال ۸۵ نیز یک زلزله ۶.۲ ریشتری در دشت سیلاخور داشته ایم.

بازوند با اشاره به اینکه سالانه ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیارد خسارت ناشی از سیل در لرستان داریم، گفت: همچنین ۳ تا ۴ نفر در سال بر اثر سیل در لرستان کشته می شوند.

وی با بیان اینکه هلال احمر لرستان انصافا عملکرد مطلوبی در مواجه با حوادث داشته است، تصریح کرد: به ویژه در تقویت ناوگان هوایی و بالگرد در سطح کشور و در لرستان خیلی خوب عمل شده است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه امروز ۲ شهرستان لرستان دارای بالگرد هستند، افزود: تکمیل مرکز امداد هوایی شهر خرم آباد نیازمند مساعدت است.

بازوند با بیان اینکه کار زیرساخت و احداث راه دسترسی این مرکز انجام شده اما پروژه آن غیرفعال است، تصریح کرد: توقع داریم این پروژه با وسعت ۱۰ هکتار فعال شود.

وی یادآور شد: آشیانه هواپیمای این مرکز ۸۰ تا ۹۰ پیشرفت دارد.

استاندار لرستان ادامه داد: لرستان از نظر تجهیزات خودرویی، خودروهای مناسب حرکت در برف، تجهیزات مقابله با سیلاب و ... دچار کمبود است.کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.