معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان: مبارزه با قاچاق کالا باید نرم‌افزاری باشد/ سودهای آنی تولید و اشتغال را به مخاطره می‎اندازد

on .

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: می‎خواهیم تولید کشور رونق یابد و به واسطه آن اشتغال حل شود پس باید از خرید کالای قاچاق اجتناب کرده و به مردم آموزش و آگاهی دهیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، حبیب‎الله خجسته‎پور در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا  ارز استان با بیان اینکه امسال سال اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و اشتغال است، اظهار کرد: یکی از موانع اصلی در بحث رونق تولید و اشتغال قاچاق کالاست.

وی ادامه داد: پس از کیفیت قیمت کالا بسیار اهمیت دارد و در همان لحظه چنانچه کالایی ارزان بخریم شاید سودی آنی را کسب کردیم اما مجموعه این سودها تولید و اشتغال را به مخاطره می‎اندازد.

خجسته‎پور با بیان اینکه برای سودهای آنی حاضریم کالای قاچاق خریداری کنیم، اضافه کرد: می‎خواهیم تولید کشور رونق یابد و به واسطه آن اشتغال حل شود پس باید از خرید کالای قاچاق اجتناب کرده و به مردم آموزش و آگاهی دهیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان افزود: بر بسیاری از کالاهایی که وارد کشور می‎شود از چرخه تولید تا توزیع، نظارت واحدهای ذیربط وجود ندارد و قطعا سلامت آنها تضمین نیست.

وی یک راه مبارزه با قاچاق کالا و ارز را شناسایی سرشاخه عنوان کرد و با بیان اینکه البته این راه حل هزینه بر و فرسایشی است، یادآورشد: باید به دنبال راه‎حل‏‌های بهتری که فرسایشی نباشند برویم.

خجسته‎پور تصریح کرد: آموزش و آگاهی‌دهی به جامعه جوابگوی این مهم است و چنانچه مردم بدانند باید در امر مبارزه با قاچاق کالا دخیل باشند و در تضمین آینده کاری فرزندان خود از خرید این گونه کالاها اجتناب خواهند کرد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان یادآورشد: متاسفانه در بحث مبارزه با قاچاق کالا آگاهی‌رسانی صورت نگرفته ست.

وی با بیان اینکه در راس همه برنامه‏‌ها اطلاع رسانی به آحاد جامعه ضروری است و نباید به خاطر سودهای آنی آینده کشور، مملکت و جوانان و فرزندانمان را به مخاطره اندازیم، یادآور شد:  باید مبارزه با قاچاق کالا را به سمت مبارزه نرم‌افزاری سوق دهیم.

خجسته‌پور اضافه کرد: در شفاف‌سازی گردش کالا سامانه‎های جامع انبارها، سامانه جامع تجارت، سامانه شناسه کالا و یکپارچه‌سازی مجوزها راه‎اندازی شده است که می‎تواند در این باره کارگشا باشد.

وی گفت: به عنوان شهروند باید با کار سامانه‎هایی مذکور آشنایی داشته و بخش خصوصی نیز با کارکرد این سامانه‎ها آشنایی پیدا کنند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان تصریح کرد: باید روی مبارزه با قاچاق کلان و سازمان یافته تمرکز کنیم چرا که با مبارزه با خرده فروشان قاچاق کالا به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید.

خجسته‎پور گوشی موبایل، پوشاک، لوازم خانگی، فراورده های نفتی و دخانی را جزو کالاهای ضروری جامعه برشمرد و با بیان اینکه باید تمرکزمان روی کاهش حجم قاچاق کالاهای مذکور باشد، عنوان کرد: چنانچه تبلیغ، تهیج و ترویج روی مصرف کالای ساخت داخل داشته باشیم به اقتصاد و رونق اقتصادی واحدها و اقتصاد کشور خدمت کرده‎ایم و به دنبال آن اشتغال نیز حل می‎شود.

وی با بیان اینکه البته هر کالای خارجی قاچاق محسوب نمی‎شود، گفت: مردم باید به سمت خرید کالای داخلی سوق داده شوند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.