استاندار: پارک شاپوری جاذبه ای موثر در تبدیل لرستان به مقصد گردشگری خواهد بود

on .

استاندار لرستان گفت: پارک شاپوری خرم آباد یکی از جاذبه های گردشگری دست ساز و طبیعی لرستان به شمار می رود که نقش موثری در تحقق شعار تبدیل لرستان از معبر به مقصد گردشگری دارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در نشست بررسی وضعیت بوستان شاپوری که در محل استانداری لرستان برگزار شد، افزود: بوستان شاپوری که هم اکنون حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد باید با همکاری تمام دستگاه های اجرایی مرتبط به بهره برداری برسد.
وی با بیان اینکه اتمام این طرح به تنهایی از عهده شهرداری برنمی آید، گفت: تمام دستگاه های مرتبط باید برای تکمیل این طرح با شهرداری همکاری کنند.
استاندار لرستان افزود: پارک شاپوری یکی از جاذبه های گردشگری لرستان به شمار می رود که با تکمیل آن می توان گفت هیچ مشابهی در کشور ندارد.
وی گفت: این طرح در 2 فار با هزینه های زیاد توسط شهرداری اجرا شده و به عنوان یکی از طرح های ماندگار و مطلوب شهرداری محسوب می شود.
وی با بیان اینکه شهرداری در اجرای این طرح موفق به آزادسازی 17 هکتار زمین شده است، افزود: شهرداری با عبور از کارهای کارشناسی و حقوقی توانست این طرح را اجرا کند.
استاندار لرستان افزود: این طرح هم اکنون یک تفرجگاه تخصصی گردشگری است که بین 60 تا 65 درصد پیشرفت دارد و مورد استقبال فراوان مردم واقع شده است.
وی با اشاره به وجود جاذبه های طبیعی فراوان در شهرستان خرم آباد گفت: نیاز است در کنار جاذبه های طبیعی، جاذبه های گردشگری دست ساز و انسان ساز نیز مورد توجه قرار گیرند که ساخت پارک شاپوری از جمله یکی از همین جاذبه های دست ساز است که نقش موثری در تبدیل لرستان به مقصد گردشگری در کشور دارد.
بازوند افزود: بوستان شاپوری بر 2 اثر تاریخی پل شاپوری و قلعه فلک الافلاک اشراف دارد.

** عصبانیت برخی از نتیجه انتخابات و بروز آن در فضای مجازی


استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از برخی بداخلاقی ها در فضای مجازی گفت: عنوان کردن مباحثی از قبیل تغییر مدیران، مدیران 2 زیست و چند زیست و الفاظ مشابه و یا زیر سوال بردن برخی طرح های عمرانی و سرمایه گذاری مواردی است که توسط برخی در فضای مجازی مطرح می شود.
وی این موارد را نشان از عصبانیت برخی کانال ها در فضای مجازی دانست و اظهار کرد: موضوعاتی که تحت عناوینی همچون تغییر مدیران و یا اشاره به اینکه فلان مدیر کم کار است ناشی از بیکاری برخی در فضای مجازی است که در عین حال عصبانی هستند و هر روز به یک موضوع از این قبیل می پردازند.
استاندار خطاب به مدیران گفت: توجهی به این شایعات در فضای مجازی نداشته باشند و همانند قبل با قدرت به کار خود ادامه دهن؛د اینکه یک مدیری بعد از چند سال تغییر کند یا جابجا شود امری کاملا طبیعی است و در عین حال برخی مدیران در همین چهار سال به اندازه هشت سال دولت قبل کار کرده اند.
وی خطاب به مطرح کنندگان این موضوعات در فضای مجازی اظهار داشت: با این اقدامات در فضای مجازی، فضای استان را ملتهب نکنید چراکه ایجاد چنین فضایی به هیج وجه به نقع توسعه و رونق استان نیست.
استاندار لرستان با بیان اینکه تولید اشتغال اولویت نخست استان در سال جاری در نظر گرفته شده است، افزود: این کار ابزاری لازم دارد که مهمترین این ابزار سرمایه گذاری است ولی متاسفانه این اقدامات نیز توسط برخی عصبانیان در فضای مجازی مورد انتقاد قرار می گیرد.
وی گفت: امید که این افراد به خود آیند و عصبانیتشان فروکش کند و هم اکنون نیز همه کارها رو به راه است و باید با جدیت مسیر توسعه استان تداوم یابد.
استاندار لرستان درخصوص تغییر و جایجایی مدیر بنیاد مسکن لرستان نیز با انتقاد از موضوعاتی مرتبط با این مساله در فضای مجازی گفت: مدیر بنیاد مسکن یکی از مدیران زحمت کش در استان است که عملکرد بسیار خوبی داشته است اما به درخواست رئیس بنیاد مسکن کشور طی 2 مرحله برای جابجایی در این مدیریت، این تصمیم پذیرفته شد.
وی افزود: برخی حرف ها در این زمینه در فضای مجازی مطرح می شود که طبعیت این فضا است و معمولا حرف زیاد زده می شود اما نباید مورد توجه قرار گیرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.