استاندار : لرستان ظرفیت تولید سالانه ۱۰۰ هزار تن ماهی را دارد

on .

استاندار لرستان گفت: استان ظرفیت تولید سالانه ۱۰۰ هزار تن ماهی را دارد.
 
به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در سومین همایش ملی کارآفرینی و توسعه با محوریت اشتغال به میزبانی خرم‌آباد اظهار کرد: لرستان از نبود زیرساخت‌ها مانند دیگر استان‌های زاگرس‌نشین رنج می‌برد که در دولت تدبیر و امید این وضع روبه بهبود رفت.
 
وی اضافه کرد: شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در لرستان طی چهارسال گذشته مناسب نبود که در دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به بهبود این وضع شد و بزرگترین گلخانه مدرن در لرستان احداث  و بسیاری از واحدهای راکد فعال شدند.
 
بازوند افزود: فرودگاه خرم‌آباد در دولت تدبیر و امید فعال شد و یکی از ۱۶ فرودگاه فعال کشور است و نگرانی‎ سرمایه‌‌گذاران در این خصوص رفع شده است.
 
استاندارلرستان خاطر نشان کرد: در حوزه حمل و نقل زمینی آزادراه‌ خرم‌آباد به اراک در ۱۳۵ کیلومتردر حال احداث است و تا پایان امسال می‌توانیم قسمت خرم‌آباد به بروجرد آن را بهره‌برداری و افتتاح کنیم.
 
وی گفت: هم‌اکنون در استان پروژه‌های بزرگی شکل گرفته که نمونه آن لاستیک سازی خرم‌آباد و فولاد ازناست. همچنین احداث نیروگاه 2000 مگاواتی در دستور کار است.
 
بازوند افزود:  علی‌رغم اینکه اوضاع مطلوبی در استان به لحاظ  آب  داریم اما به دنبال ذخیره آب بودیم که سه سد در استان در چهار سال گذشته به بهره‌برداری رساندیم.
 
نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه ۵۵۰ میلیون مترمعکب آب توانسیم در استان ذخیره کنیم، یادآور شد: ۲۴۰۰ کیلومتر رودخانه در لرستان وجود دارد و این ظرفیت وجود دارد  تا ۱۰۰ هزارتن ماهی دراستان تولید شود.
 
بازوند تصریح کرد: درحوزه گردشگری لرستان به درستی به عنوان پایتخت ژئوتوریسم معرفی شده است و این استان جاذبه‌های خوبی برای گردشگری دارد که نمونه آن ثبت  ۸۰ پل تاریخی است.
 
استاندار لرستان با تاکید براینکه بحث درون زا بودن اقتصاد مقاومتی تقویت شود، گفت: کارآفرینان پرچم‌دار شعار سال هستند و کانون کارآفرینان صرفا دنبال شغل نیست و باید کمک کنند. 
 
وی اظهار کرد: درون‌زا کردن بحث اقتصاد مقاومتی باعث ترویج فرهنگ کار و رشد اقتصادی می‌شود، تولید و اشتغال سازوکاری دارد که باید درچهارچوب آن عمل کرد.
 
نماینده عالی دولت در استان اضافه کرد: یکی از ابزار تولید و اشتغال سرمایه‌گذاری است و امسال ۶۵۰۰ میلیارد تومان برنامه سرمایه‌گذار در استان داریم.کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.