استاندار لرستان: تردد در آزادراه «خرم‌آباد- اراک» تا مسیر بروجرد برقرار می‌شود

on .

استاندار لرستان گفت: تردد در آزادراه خرم‌آباد- اراک تا مسیر بروجرد تا پایان امسال برقرار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در سومین همایش ملی کارآفرینی و توسعه با اشاره به اینکه سالانه به اندازه یک شهر کوچکی از استان های زاگرس نشین یعنی بالغ بر ۲۰ هزار نفر به استان های دیگر کوچ می کنند و آینده خوبی در پیش ندارند، اظهار داشت: همه در مقابل نگرانی های این استان های زاگرس نشین به ویژه در حوزه اشتغال وظیفه داریم.

وی با بیان اینکه لرستان هم یکی از استان های اصلی این این استان های زاگرس نشین است و ما هم از نبود زیرساخت ها رنج می بردیم و نگرانی های جدی داشتیم، تصریح کرد: سرمایه یک جریان سیال است و تابع دستور نیست و هرجا موانع نباشد به آن سمت می رود.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه احداث زیرساخت ها وظیفه حکومت و حاکمیت است و وظیفه دولت ها است، خوشبختانه در این ۴ سال دولت توجه ویژه ای به زیرساخت های استان داشته است، افزود: مجتمع کشت و صنعت بعد از ۱۰ تا ۱۵ سال تعطیلی با حضور سرمایه گذار فعال شده است و بزرگترین گلخانه مدرن در این مجموعه اجرا می شود و تولید آزمایشی آن شروع شده است.

بازوند با بیان اینکه فرودگاهی که هفته ای ۴ پرواز داشت الان ۳۰ پرواز دارد و جزو ۱۶ فرودگاه فعال کشور است، تصریح کرد: آزادراه خرم آباد- اراک با اعتبار ۱۲۰۰ میلیارد تومان در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه ۸۰ کیلومتر از این آزادراه در محدوده لرستان است و فکر می کنم تا پایان امسال مسیر را تا بروجرد تردد بدهیم، گفت: مسیر ۱۰۰ کیلومتری از خرم آباد به بروجرد به مسیر ۵۵ کیلومتری کاهش می یابد.

استاندار لرستان با بیان اینکه آزادراه خرم آباد به دورود نیز با اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان در حال اجرا است، تصریح کرد: کارخانه لاستیک سازی خرم آباد با ۱۱۰۰ میلیارد اعتبار به عنوان یک پروژه بسیار فعال نیز در استان در حال اجرایی شدن است.

بازوند با تاکید بر اینکه باید تقویت کنیم درون زا بودن اقتصاد مقاومتی را، تولید و اشتغال ساز و کار خود را دارد، افزود: در این راستا باید ابتدا موانع را از سر راه تولید برداریم، ریسک پذیر باشیم و بتوانیم تسهیل گر باشیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.