استاندار لرستان: پرونده پول های بلوکه شده توسط سرمایه بران لرستان را پیگیری قضایی می کنیم

on .

استاندار لرستان گفت: موضوع پول های بلوکه شده توسط سرمایه بران استان لرستان را از طریق سازمان بازرسی کل کشور پیگیری می کنیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان ، هوشنگ بازوند در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید لرستان در سالن جلسات استانداری با بیان اینکه رفع موانع تولید ابعاد مختلفی دارد، افزود: مطالبات بانک ها از سرمایه بران باید دریافت شوند چراکه این افراد تحت عنوان ایجاد واحدهای تولیدی وام دریافت کرده اند اما عامدانه اقدام به پرداخت اقساط و مبالغ وام های دریافتی خود نمی کنند.
وی ادامه داد: قرار بر این شد که بانک ها تا هفته آینده فهرست این افراد و اطلاعات مربوط آنها را برای معرفی به سازمان بازرسی کل کشور به این ستاد ارائه دهند تا هرچه زودتر سرمایه های بلوکه شده بانک ها آزاد و به چرخه تولید استان بازگردانده شوند.
بازوند به موضوع نوسازی و بهسازی واحدهای صنعتی اشاره کرد و گفت: پارسال حدود چهارهزار و 50 میلیارد ریال اعتبار داشتیم که این مبلغ مختص به سرمایه در گردش بانک ها بود اما امسال علاوه بر آن حدود 240 میلیارد تومان به عنوان سرمایه ثابت یا طرح توسعه تحت عنوان نوسازی و بهسازی صنایع به استان ابلاغ شده است که با این مبلغ می توانیم حدود 120 واحد صنعتی را نوسازی کنیم.
وی افزود: برخی از صنایع نیاز به اعتبارات بیشتری دارند اما به طور کلی با این رقم می توان به هر واحد 20 میلیارد ریال اختصاص داد.
بازوند گفت: مقرر شد بانک ها مشتری های خود را تا هفته آینده معرفی کنند تا مبلغ یادشده به طور عادلانه در راه نوسازی و بهسازی این واحد ها هزینه شود.
وی بیشتر مشکلات پیش آمده را مربوط به زمان اجرای طرح بنگاه های زودبازده دانست و افزود: متاسفانه در این خصوص 67 درصد انحراف و 44 درصد معوقه پرداخت شده است که همین موضوع به یکی از مشکلات بانک ها در بحث پرداخت تسهیلات به واحد های تولیدی منجر شده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.