مدارس شبه کپری،خشتی و گلی لرستان مقاوم سازی می شوند

on .

استاندار لرستان گفت: مدارس شبه کپری، خشتی و گلی این استان در سال جاری مقاوم سازی می شوند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در جلسه شورای آموزش و پرورش لرستان در سالن جلسات استانداری افزود: سرانه آموزشی لرستان نسبت به میانگین کشوری پایین تر است که تلاش می شود در سال جاری این میانگین به وضعیت مطلوبی برسد.
وی ادامه داد: در حال حاضر از مجموع چهار هزار و 200 مدرسه استان حدود 48 درصد آنها دارای استاندارهای لازم در مقابل خطرات نیستند و نیازمند مقاوم سازی در راستای رفع نگرانی والدین و فرهنگیان و دانش آموزان هستند.
به گفته وی در حال حاضر43 مدرسه شبه کپری و 46 مدرسه خشتی و گلی در سطح استان وجود دارد که مدارس مقاومی نیستند و نیازمند رفع مشکل سازه ها هستندو تلاش می شود در سال جاری این مدارس تعیین تکلیف و مقاوم سازی شوند.
وی تاکید کرد: در راستای مقاوم سازی این مدارس با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)، بنیاد علوی، خیرین مدرسه ساز کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا رایزنی شده است.
بازوند بر ضرورت ساماندهی و احداث نمازخانه های مدارس تاکید کرد و گفت: وضعیت سالن های ورزشی مدارس استان نیازمند اعتبارات بیشتری می باشد و ورزش یکی از اولویت های آموزش و پرورش است که برخی از طرح ها نیمه کاره با اعتبارات بسیار پایین است.
وی با اشاره به اینکه لرستان به دلیل نبود صنایع و بهره مندی از ورزشگاه وسالن ورزشی صنعت ها دارای سرانه فضای ورزشی پایین است، بیان کرد:نبود فضای ورزشی صنایع باعث خلا در حوزه ورزش شده است.
بازوند گفت: در سال جاری 310 میلیارد ریال اعتبار به نوسازی مدارس استان اختصاص داده شده که امید است 500 میلیارد ریال نیز از اعتبارات ملی به استان کمک شود.


کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.