استاندار لرستان: پس از برجام میل به سرمایه گذاری خارجی در ایران افزایش یافته است

on .

استاندار لرستان با بیان اینکه نگرانی و سیاه نمایی ها علیه ایران پس از برجام از بین رفته است، گفت: کشورهای دنیا اکنون ایران را بازاری امن و مطمئن می دانند به همین دلیل تمایل به سرمایه گذاری در ایران پس از برجام افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند روز در همایش توسعه همکاری‌های اقتصادی لرستان و بلغارستان که در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن خرم‌آباد برگزار شد بیان کرد: تحریم های علیه ایران، تحریم هایی ظالمانه بوده و اگرچه هنوز خصومت های علیه ایران وجود دارد اما آمریکا دیگر قادر به اجماع علیه ایران نبوده و این حاصل برجام است.
به گفته وی پس از برجام میل به سرمایه گذاری در ایران افزایش یافته و شاهد حضور کشورهای خارجی در ایران و استان لرستان هستیم.
بازوند افزود:کمیته سرمایه گذاری خارجی در لرستان از قوانین مربوط به سرمایه گذاران حمایت می کند.
وی به نشست مشترک اقتصادی بین فعالان اقتصادی لرستان و بلغارستان اشاره کرد و گفت: این نشست باعث ارتباط بین 2 کشور ایران و بلغارستان و همچنین توسعه اقتصادی لرستان خواهد بود.
وی افزود: افزون بر 104هزار دانشجو در لرستان در حال تحصیل می باشند که این ظرفیت بزرگ برای توسعه فرهنگی در استان است.
استاندار لرستان با مثبت ارزیابی کردن روابط 2 استان لرستان و استارازاگورا بلغارستان گفت: بیش از پنج هزار اثر تاریخی در لرستان وجود دارد که برخی آثار منتظر ثبت جهانی می باشند که به عنوان سرمایه های نرم کشور محسوب می شود.
وی همچنین به وجود 2هزار 400 کیلومتر آبراهه در لرستان اشاره کرد و ادامه داد: یکصدهزارتن ظرفیت تولید پرورش ماهی در لرستان وجود دارد و در سالجاری تولید 30هزار تن ماهی در دستور کار بوده که منجر به اشتغالزایی 40هزار شغل می شود.
بازوند همچنین گفت: در صورت تصمیم بر سرمایه گذاری کشور بلغارستان در استان به طور قطع حافظ و مدافع سرمایه سرمایه گذاران خواهیم بود و شرایطی را بوجود خواهیم آورد که ریسک سرمایه گذاری کم شود.
کشور بلغارستان در جنوب غربی اروپا، با مرکزیت شهر صوفیه عضو اتحادیه اروپا می باشد.
این کشور 110هزار کیلومتر مربع مساحت و بیش از هفت میلیون 400هزارنفر جمعیت دارد.
بلغارستان چهاردهمین کشور بزرگ اروپا محسوب می شود.
استان استارازاگورا در مرکز این کشور قرار دارد.
هیات اقتصادی بلغارستان برای دیدار و گفت و گو با فعالان اقتصادی این استان به خرم آباد سفر کرده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.