استاندار لرستان : کشت و صنعت لرستان در حال تبدیل شدن به یک قطب علمی - تولیدی در کشور است

on .

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان ، هوشنگ بازوند صبح امروز در جلسه ایی که با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیر عامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران تشکیل شد با اشاره به قابلیت صادرات استان لرستان ادامه داد: در شرایط فعلی وضعیت اقتصادی منطقه ؛ حبوبات ، سیفی جات ، میوه و حتی لبنیات و گوشت لرستان قابلیت صادرات به برخی کشورهای منطقه را دارد.

استاندار لرستان در خصوص قابلیت های شرکت کشت و صنعت لرستان برای تولید پروتیین و لبنیات گفت: کشت و صنعت لرستان در حال تبدیل شدن به یک قطب علمی - تولیدی در کشور است.

گفتنی است: مجتمع کشت و صنعت شهرستان خرم‌آباد با مساحت هزار و ۳۰۰ هکتار در ۱۵ کیلومتری محور خرم‌آباد – اندیمشک قرار دارد و اکنون در بخش‌های مختلف کشاورزی  و دامداری فعالیت خود را آغاز کرده است.

مجتمع کشت صنعت لرستان پس از سال‌ها تعطیلی با سرمایه‌گذاری ۸۰۰ میلیارد تومانی یک سرمایه خارجی مجدداً احیاء شده و رسماً کار خود را آغاز کرده است.

این مجتمع در سه فاز فعالیت خود را انجام می‌دهد به‌طوری‌که در فاز نخست آن پرورش هزار رأس گوساله و سه هزار رأس گوسفند، چند هکتار از اراضی مجموعه تبدیل به باغ می‌شود و در فاز دوم ۱۰ هزار رأس گوساله و ۳۰ هزار رأس گوسفند پرورش داده می‌شود و فاز سوم نیز  شامل کارخانه‌ها فرآوری، صنایع تبدیلی و جانبی فرآوری است که به ‌تدریج راه‌اندازی شده است.

وی در پایان این دیدار خاطر نشان کرد: هفته  ی آتی برای تحقق برنامه های استان در حوزه ی تولیدات روستایی همراه با مهندس صفایی ، ملاقاتی با برخی از مدیران هولدینگ های کشاورزی و روستایی خواهیم داشت.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.