معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان : مراکز نگهداری افراد معلول به پیمانکارهای ذیصلاح واگذار شود

on .

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان از انتخاب سفیران اجتماعی مبارزه با مواد مخدر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، محمد اصلانی در نشست علمی تخصصی مدیران ارشد بهزیستی سراسر کشور، افزود: یکی از ضروریات امروز اجتماع این است که شهرداری و دستگاهای اجرایی به‎گونه‎ای اقدام کنند تا افراد کم توان در همه ابعاد بتوانند بدون مددخواهی از دیگران با حفظ کرامت خود به زندگی روزمره ادامه حیات دهند.

وی اظهار کرد: دبیرخانه ستاد مناسب‎سازی خوش درخشیده‎اند و سعی کرده‎ایم براساس باورهایی که قانون برای ما تعیین تکلیف کرده است این مهم را برای دستگاه‎ها و شهرداری‎ها تبیین و تفهیم کنیم.

معاون استانداری لرستان تصریح کرد: در این راستا تاکنون موفق بوده‎ایم البته تا برنامه‎های طراحی شده فاصله داریم ولی این مهم برای شهرداری و دستگاه‌های اجرایی جا افتاده است و تصمیمات خوبی در این زمینه اتخاذ شده است.

اصلانی اضافه کرد: امید می‎رود در سال 96 همچون سال گذشته در مناسب‎‏سازی معابر و  مبلمان شهری اقدمات خوبی انجام شود.

وی بیان کرد: دستگاه قضایی در این راستا هماهنگی خوبی را داشته‎  و مناطق حاشیه‎نشین و مشکل‎دار را رئیس دادگستری رصد می‎کنند و به صورت تیمی بازدید به عمل می‎آید و بعد از تصمیمات گرفته شده احکام به خوبی صادر می شود.

معاون استانداری لرستان خاطرنشان کرد: یک منطقه از شهر خرم‎آباد را به عنوان پایلوت برای مناسب سازی انتخاب کرده‎ایم  که امید می‎رود ظرف مدت 2 ماه آینده نهایی شود.

اصلانی با بیان اینکه امید می‎رود این طرح الگوی برای بقیه شهرداری‎ها و سایر استان‎های کشور شود، اظهار کرد: در مراکز نگهداری استانداردها رعایت می‎شود و مددکاران مانند یک مادر حقیقی افراد را در این مراکز نگهداری می‎کنند.

وی تصریح کرد: پیشنهاد می‎شود مراکز نگهداری به پیمانکارهای ذیصلاح واگذار و در این راستا الگوهای حرفه ای  تدوین شود.


کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.