افتتاح پل‌های هاشم‌زاده خرم‌آباد با حضور وزیر کشور

on .

با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور پل‌های هاشم زاده خرم‌آباد افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان لرستان، هوشنگ بازوند در آیین بهره برداری از دو پل خیرساز که بر روی رودخانه خرم آباد احداث شده است با یادآوری اینکه راهسازی در حوزه زاگرس کار سختی است اظهار کرد: هاشم زاده ، خیر پل ساز شهری، بیش از 120 میلیارد ریال برای ساخت پل به این شهر کمک کرده است.
وی همچنین گفت: رودخانه در هر شهری فرصتی برای شهروندان است اما در شهر خرم آباد رودخانه در زمان وقوع سیلاب ها ، تهدیدی برای شهروندان است.
وی با بیان اینکه 6 پل موقت غیرکارشناسی در رودخانه شهر خرم آباد پیش از این احداث شده بود ، گفت: این پل ها در هر سیلابی مشکلاتی برای شهروندان ایجاد می کردند که در دولت تدبیر و امید برای رفع این مشکل، پل های جهادگران، شهید صارمی و امروز هم پل های هاشم زاده افتتاح شده است.
بازوند از وزیر کشور به دلیل توجه به استان لرستان در تمام حوزه ها تشکر کرد و گفت: این ششمین سفر وزیر کشور به لرستان است که از نزدیک در جریان روند اجرا و پیشرفت طرح های عمرانی و توسعه ای استان قرار می گیرد.

استاندار لرستان با بیان اینکه راه‌سازی در حوزه زاگرس کاری بسیار سخت است، عنوان کرد: کوه‌های زاگرس برخلاف کوه‌های البرز دارای ریزش زیاد هستند و نگهداری از آن‌ها مشکل است.
وی خاطرنشان کرد: طی ملاقات بنده با مهندس هاشم‌زاده در سال 93 ایشان تمایل به ساختن یک سالن ورزشی در شهر خرم‌آباد داشتند، ولی من پیشنهاد کردم با توجه به مشکلات موجود رودخانه خرم‌آباد اقدام به ساخت پل کنند.
بازوند اضافه کرد: مهندس هاشم‌زاده مشروط به اینکه پل ساخته شده به نام ایشان نباشد پیشنهاد بنده را پذیرفتند، ولی بعد از شروع کار به خاطر انجام فرهنگ‌سازی پل‌ها نام ایشان را به خود گرفتند.
وی با اشاره به اینکه بعد از بررسی مشاورهای مهندس هاشم‌زاده قرار شد که دو پل بر روی رودخانه خرم‌آباد احداث شود، مطرح کرد: ساخت این پل‌ها با هزینه شخصی مهندس هاشم‌زاده ساخته و در آن‌ها 12 میلیارد تومان هزینه شد.
استاندار لرستان در بخش دیگر با تاکید به اینکه رودخانه برای هر شهر و شهروندان یک فرصت است، تصریح کرد: متاسفانه رودخانه خرم‌آباد در برخی از مواقع تبدیل به تهدید شده و در بحث سیل و فاضلاب برای شهر مشکلاتی را به وجود آورده بود.
وی ادامه داد: بر روری رودخانه خرم‌آباد 6 پل موقت غیرکارشناسی وجود داشت که در چهار سال گذشته 4 پل مانند پل جهادگران و پل شهید صارمی احداث شد و جمع کردن دو پل باقی‌مانده موقت نیز جزء برنامه است.
بازوند با بیان اینکه ما به سمتی می‌رویم که مردم خرم‌آباد بتوانند از این رودخانه استفاده بهینه کنند، گفت: در سفر هیئت دولت طی بازدید آخوندی وزیر راه و شهرسازی مقرر شد که طرح ساماندهی و اجرای رودخانه بر عهده وزارت راه و شهرسازی باشد.

گفتنی است عبدالرضا رحمانی‌فضلی صبح امروز در سفری یک‌روزه وارد استان لرستان شد که پس از مراسم استقبال در فرودگاه خرم آباد ، افتتاح فاز اول گلخانه هیدروپونیک کشت و صنعت، افتتاح فاز اول گلخانه، جلسه شورای اداری با رویکرد اقتصاد مقاومتی با محوریت ایجاد اشتغال و نقش فعالان بخش خصوصی و ... از برنامه های وزیر کشور در لرستان است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.