بازدید وزیر کشور از مجتمع کشت و صنعت لرستان

on .

وزیر کشور از وضعیت مجتمع کشت و صنعت استان لرستان بازدید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح پنجشنبه در جریان سفر یکروزه خود به لرستان از مجتمع کشت و صنعت لرستان بازدید کرد.

بر اساس این گزارش، ۵۰ هکتار گلخانه مدرن در مجتمع کشت و صنعت لرستان با سرمایه گذاری ۲۵۰ میلیارد تومان احداث شده است؛ تولیدات محصول گوجه و خیار این گلخانه ها به روسیه صادر خواهد شد.

گفتنی است مجتمع کشت و صنعت شهرستان خرم‌آباد با مساحت هزار و ۳۰۰ هکتار در ۱۵ کیلومتری محور خرم‌آباد – اندیمشک قرار دارد و اکنون در بخش‌های مختلف کشاورزی  و دامداری فعالیت خود را آغاز کرده است.

مجتمع کشت صنعت لرستان پس از سال‌ها تعطیلی با سرمایه‌گذاری ۸۰۰ میلیارد تومانی یک سرمایه خارجی مجدداً احیاء شده و رسماً کار خود را آغاز کرده است.

این مجتمع در سه فاز فعالیت خود را انجام می‌دهد به‌طوری‌که در فاز نخست آن پرورش هزار رأس گوساله و سه هزار رأس گوسفند، چند هکتار از اراضی مجموعه تبدیل به باغ می‌شود و در فاز دوم ۱۰ هزار رأس گوساله و ۳۰ هزار رأس گوسفند پرورش داده می‌شود و فاز سوم نیز  شامل کارخانه‌ها فرآوری، صنایع تبدیلی و جانبی فرآوری است که به ‌تدریج راه‌اندازی شده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.