معاون عمرانی استانداری : کسب تجربه از اقدامات شوراهای قبلی، مسیر را برای منتخبین جدید هموار می کند

on .

محمد اصلانی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداري گفت: کسب تجربه از اقدامات شوراهای قبلی مسیر را برای منتخبین جدید هموار می نماید.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، محمد اصلانی ظهر امروز در همایش توجیهی منتخبین دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستا که در سالن آمفی تئاتر استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: تمرین و تجربه خیلی زیادی در کار شوراها نداریم البته ابتدای راه هستیم و از شورای دور پنجم انتظار می‌رود با کسب تجربه از اقدامات مثبت و ارزنده ادوار گذشته استفاده شود.

وی یکی از وظایف شوراهای اسلامی شهر را بررسی نیازهای آموزشی، بهداشتی، فضاهای درمانی و مسائل اجتماعی دانست و بیان کرد: اعضای شوراها در همه کارها شور و نشاط را در شهر و روستا ایجاد کنند.

اصلانی نخستین اقدام اعضای شوراهای شهر در بدو کار را انتخاب شهردار دانست و گفت: در چند دور گذشته حدود 15 شهردار استان عزل یا استعفا دادند که این به نفع شهر نیست چون عزل و استعفا شهردار به منظور خلعیت یه پیمانکار در کارهای عمرانی است.

وی با انتقاد از درخواست‌های نامعقول برخی از اعضای شوراهای شهر از شهردار تصریح کرد: شهرداری که با دادن مهمانی و لابی انتخاب می‌شود طبیعتاً بعد از مدتی عزل و یا منتج به استعفای همان شهردار می‌شود.

معاون عمران استانداری لرستان خاطرنشان کرد: برای داشتن یک شهر آباد چاره‌ای نداریم جز اینکه از سرمایه گذار حمایت کنیم و از آنجا که شهرداری نمی‌تواند تنها با درآمد حاصل از صدور پروانه اداره کند.

وی اظهارداشت: ایجاد وحدت و همدلی‌ اصلی‌ترین برنامه اعضای شورای شهر است بنابراین درخواست می‌شود اعضا اختلافات را کنار بگذارند.

اصلانی افزود: مسائل قومیتی در استان لرستان مقداری پررنگ است اما اعضای شورای شهر نباید مسائل قومیتی و سیاسی را در تصمیم گیری دخیل دهند.

وی عنوان کرد: عرصه شورا عرصه برنامه‌ریزی، شهرسازی، تصمیم گیری و عرصه خدمت و عمل است و می‌طلبد اعضای شورای شهر بسترهای مشارکت را فراهم کنند.

معاون عمران استاندار لرستان بیان کرد: برای ایجاد بسترهای گردشگری کارهای خوبی انجام شده است و ما باید ظرفیت‌ها را در یک برنامه کوتاه مدت ارتقا دهیم.

وی با تأکید بر اینکه اعضای شورای شهر  باید شهردار خوب انتخاب کنند گفت: تغییرات پیاپی شهردارها خیلی به ضرر شهر است از این رو اعضا باید در انتخاب شهردار دقت کنند.

اصلانی تصریح کرد: از آنجا که نیروی مازاد در شهرداری‌های استان داریم دیگر چیزی به نام جذب نداریم باید نیروی موجود ساماندهی شوند.

وی یکی دیگر از وظایف اعضای شورای شهر را رعایت مصالح و حقوق شهروندی دانست و اظهارداشت: عدم توجه به این مهم تخلف محسوب می‌کند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.