تخصیص 500 میلیارد ریال برای آغاز عملیات سد معشوره

on .

امروز پنج شنبه 22 تیر 1396 جلسه شورای اداری استان لرستان با حضور دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور، دین پرست، معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور، خندان معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور و مدیران دستگاههای اجرایی استان برگزار شد. 

در این جلسه مهندس بازوند استاندار لرستان با بیان اینکه  انتخابات اخیر مانند همیشه فرصت تعالی سیاسی، اجتماعی و ... در کشور و استان بود که زمینه ساز اقتدار کشور و نظام شده است افزود: لرستان بیشترین افزایش رای به روحانی را در بین استان های کشور داشته است افزود: مردم لرستان در دولت قبل 44 درصد به آقای روحانی رای داده بودند اما در این دوره از انتخابات این میزان به 55 درصد افزایش یافت و لرستان از این حیث بیشترین رشد رای به آقای روحانی را در بین استان های کشور داشته است.
استاندار لرستان در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: سال ۹۵ با برگزاری ۱۷۲ جلسه ستاد تسهیل تولید بیش از ۷۷۸ مصوبه اجرایی یکی از استانهای موفق کشور بودیم.
استاندار لرستان با اشاره به تشکیل ستاد احیای واحد های راکد در لرستان اظهار کرد: بیش از 140 واحد راکد مانند کشت و صنعت و صنایع غذایی گهر در این ستاد در سال ۹۵ احیا شد .وی ادامه داد : همچنین گلخانه دیناروند که بیش از 10 سال متوقف شده بود، امروز از 55 واحد تولیدی آن افتتاح به عمل آمد. 

بازوند در خصوص چشم‌انداز استان لرستان در سال 96 تصریح کرد: ایجاد شغل برای 27 هزار و 500 نفر با سرمایه‌گذاری 6 هزار و 409 میلیارد تومان، احداث پروژه‌های توسعه‌زا و بزرگی همچون نیروگاه، اجرای 223 پروژه در زمینه سلامت و هتلینگ بیمارستان‌ها که 85 درصد این پروژه تا اسفند امسال با 104 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری تکمیل می‌شود، تخصیص هزار و 50  میلیارد تومان برای کارخانه لاستیک سازی، اتمام طرح  مرغ ماهان با اعتبار 1000 میلیارد تومان و تعیین و تکلیف تخصیص سد معشوره از جمله این چشم‌اندازها است.

پارسال پیش بینی 37 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده بود که این رقم در عمل به بیش از 41 هزار میلیارد ریال رسید. دولت تدبیر و امید در لرستان است.
استاندار لرستان از تعیین تخصیص سد معشوره خبر داد و اظهار داشت: نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه با برداشت 500 میلیارد ریال از اسناد خزانه و آغاز عملیات اجرایی این سد موافقت کرده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.