رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ۳ میلیون و ۳۳۰ هزار جمعیت تحت پوشش این سازمان است

on .

حجت‌الاسلام شهیدی در مراسم افتتاح مجتمع فرهنگی ایثارگران استان اظهار کرد: هر انقلابی که در دنیا اتفاق افتاده با سه گروه طرفدار، مخالف و بینابین مواجه بوده است.

وی اضافه کرد: انقلاب ما نیز از این قائله مستثنی نبوده است. زمانی که امام راحل مردم را دعوت کرد، آنان را هدایت و با همت و فداکاری در ۲۲ بهمن سال ۵۷ به پیروزی رسید.

شهیدی ادامه داد: طبیعتا این سه گروه نیز از همان روزهای اول انقلاب بوده‌اند و یک عده کنار امام ماندند و به شهادت رسیدند و پای پیروزی انقلاب ایستادند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: یک گروه نیز از همان ابتدا پرچم مخالفت را بلند کرده و مشکلاتی را برای انقلاب بوجود آوردند و تا امروز نیز دست بردار نیستند.

وی یادآور شد: گروهی نیز هر جا که پرچمش پرحرکت تر بود به دنبال آن رفتند. این انقلاب با این وضعیت ۴۰سال از عهده اداره برآمده است.

شهیدی با بیان اینکه نقش‌آفرین این پیروزی‌ها یقینا انقلابیون بودند، گفت: آنان در کنار انقلاب قرار گرفتند و با ایثار خود انقلاب را به این نقطه رساندند. ایثارگران در زمان جنگ تحمیلی نیز فداکاری‌های بی‌نظیری داشته‌اند که فوق‌العاده بوده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه ۳ میلیون و ۳۳۰ هزار جمعیت زیر پوشش این سازمان است، گفت: اداره یک بنیاد با این معیت و حجم تنها نیاز به دعا دارد. در جامعه‌ای هستیم که عده‌ای مخالف هستند و امروز جامعه ایثارگری پرمشکل‌ترین افراد هستند.

وی عنوان کرد: تمام سعی ما این است که تا حد توان مشکلات آنان را  مرتفع کنیم و حال ۲۵ میلیارد تومان هزینه این مجتمع در استان شده و تنها قسمت هتلینگ آن باقی مانده است.

این مسئول با بیان اینکه جانبازان از کمبودها نمی‌نالند، افزود: تاکیدمان این است که نگذاریم به آنان سخت بگذرد و بنیاد تا جایی که توانسته این کار را کرده است.

شهیدی با بیان اینکه تمام توان و امکانات ما در این حد است، گفت: تا سال ۹۰ حدود ۵ هزار و ۵۸۲ میلیارد تومان دیون و مطالبات ایثارگران بوده که پرداخت شده است و تا سال ۹۴ به روز شده‌اند، تنها معوقات سال گذشته مانده که در تلاشیم که پرداخت شوند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از بدهکاری بیش از ۱۷۰۰ میلیارد تومانی بنیاد به بیمه خبر داد و افزود: همچنین رقم بالایی را به دانشگاه آزاد در رابطه با شهریه خانواده ایثارگران بدهکاریم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.