معاون استانداری لرستان: در مواقع بحرانی دامنه ریسک انتشار اخبار کاهش داده شود

on .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: در مواقع بحرانی جایی که مقدور است دامنه ریسک انتشار اخبار کاهش داده شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، محمد اصلانی در کارگاه آموزشی اطلاع رسانی و انتشار اخبار در شرایط بحرانی اظهار کرد: خبرنگار شغل سخت و سنگینی است و رسالت آن در مواقع بحرانی بیش از پیش بخصوص در ایران که چهارمین کشور بحران خیز جهان است، مهم‎تر است.

وی اضافه کرد: سی سال گذشته وقوع حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله در کشور اهمیت تخصص در انتشار اخبار را بیشتر کرده است.

اصلانی اضافه کرد: تصمیم‎گیری و اتخاذ تدابیر در شرایط بحرانی از رسالت‎های خبرنگاران است. وقوع جنگ، ترور، بحران اقتصادی و ... درسایه داشتن علم و تخصص لازم می‎تواند قابل پیش‎بینی باشد و این قضیه می‌طلبید که خبرنگاران برای تحلیل وقوع حوادث تخصص لازم را داشته باشند.

این مسئول ادامه داد: با استعمال هر واژه توسط خبرنگاران در شرایط بحرانی بار روانی بر جامعه تحمیل می‌شود، بنابراین نیاز است خبرنگاران در حرفه خود تخصص داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: امیدواریم خروجی این کارگاه در بین خبرنگاران باعث انتشار اخباری شود که باعث ایجاد امنیت ملی و توسعه پایدار باشد.

وی افزود: قرار نیست که سانسوری صورت گیرد اما بیان هر مطلبی نیز بجا و به صلاح نیست.

اصلانی یادآور شد: در عصر انفجار اطلاعات به دلیل نبود اطلاعات جامع یا تخصص کافی هر مطلبی بارگذاری می‌شود بار روانی دارد.

این معاون استانداری گفت: برخی از افراد با داشتن یک کانال جو روانی ایجاد می‎کنند و اجازه نمی‌دهند مسئولان درست تصمیم‎گیری کنند. در انتشار اخبار هر خبری منتشر نشود تا جامعه دچار تنش نشود.

وی اظهار کرد: بحث اشرافیت نسبت به موضوع و تخصص خبرنگاران بسیار با اهمیت است و باید مدنظر قرار گیرد.

اصلانی افزود: در انتشار اخبار باید تأمل شود و تحلیل‎ها بر مبنای علم و تخصص باشد. از چند ماه پیش در فضای مجازی مدیرکل و استانداران و وزیر منصوب و تودیع می‌شوند در حالیکه این اخبار صحتی ندارد.

وی اضافه کرد: در مواقع بحرانی جایی که مقدور است دامنه ریسک انتشار اخبار کاهش داده شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.