استاندار لرستان: رفع مشکل بیکاری و تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند مدیران خطرپذیر است

on .

استاندار لرستان با انتقاد از عملکرد برخی دستگاه های اجرایی این استان در راستای اقتصاد مقاوتی گفت: بیکاری مهمترین چالش کشور و استان بوده که رفع آن نیازمند مدیرانی خطرپذیر است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان ، هوشنگ بازوند در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی در محل استانداری لرستان افزود: مدیرانی که در برابر اقتصاد مقاومتی ممانعت می کنند ظرف یک ماه آینده معرفی می شوند.
وی با اشاره به شعار امسال مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال اظهار کرد: امسال برای ایجاد 970 هزار شغل در کشور برنامه ریزی شده که از این بین 25 هزار شغل سهم استان لرستان است و تمامی دستگاه های اجرایی و مدیران باید برای تحقق این میزان شغل نهایت تلاش و همکاری خود را داشته باشند.
وی با انتقاد از اینکه برخی مدیران در استان نه تنها در برنامه های اقتصاد مقاومتی همکاری نمی کنند بلکه مانع تراشی هم می کنند، گفت: مدیران خاطی که با برنامه های اقتصاد مقاومتی همراهی نمی کنند بنا به تاکید معاون اول رئیس جمهوری باید معرفی شوند تا پاسخگوی شیوه عملکرد خود باشند.
استاندار لرستان با اشاره به اینکه در ملاقات های مردمی، بیکاری به عنوان مهمترین مشکل مطرح می شود، گفت: همه ما در برابر این معضل مسئولیم و باید در راستای سند تولید و اشتغال کشور که مقام معظم رهبری پرچم دار آن و دولت مجری آن است تلاش کنیم.
وی افزود: طبق این سند باید 25 هزار شغل تا پایان سال 96 در لرستان ایجاد شود که این مهم نیازمند 64 هزار و 90 میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان است.
بازوند اظهار کرد: به طور میانگین برای ایجاد هر شغل باید 2 میلیارد و 560 میلیون ریال سرمایه گذاری شود که این میزان سرمایه گذاری باید با همکاری دولت، مردم، بخش خصوصی، تسهیلات بانکی و هلدینگ ها صورت گیرد چراکه اعتبارات دولتی به تنهایی نمی توانند این میزان سرمایه گذاری را انجام دهند.
وی افزود: با همکاری و مشارکت بخش خصوصی باید بتوان این رقم از سرمایه گذاری را جذب کرد که برای این کار باید موانع سرمایه گذاری در استان برداشته شوند.
استاندار لرستان گفت: امسال سال تولید و اشتغال نام نهاده شده است و در عین حال با توجه به وضعیت بودجه کشور باید موانع را از سر راه سرمایه گذاران داخلی و خارجی برداشت و به جای سیاه نمایی شرایط را برای ورود و جذب سرمایه گذار مهیا کرد.

** سیاه نمایی شرایط لرستان موجب فرار سرمایه گذاران می شود
وی گفت: تاریک جلوه دادن شرایط لرستان و سیاه نمایی باعث فرار سرمایه گذاران از استان می شود و اقداماتی از این نوع به هیچ وجه در راستای تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی در استان نیست.
بازوند با اظهار تاسف از ممانعت برخی دستگاه های دولتی و بانک های لرستان در برابر برنامه های اقتصاد مقاومتی افزود: اگر موانع سرمایه گذاری در استان برداشته شوند می توان به جذب این اعتبارات رسید که لازمه آن همکاری همه دستگاه های اجریی است.
وی با بیان اینکه گلایه مندی ما از این مدیران به معنی نارضایتی ما از آنها نیست، گفت: از مدیران انتظار می رود موانع سر راه سرمایه گذاری در استان را بردارند چراکه برخی سخت گیری ها و مانع تراشی ها بر سر راه برنامه های اقتصاد مقاومتی باعث می شود سرمایه گذار استان های دیگر را به جای ما انتخاب کند.
استاندار لرستان در خصوص کارخانه سرم سازی بروجرد اظهار کرد: واگذاری زمین این طرح مدت هاست در راه و شهرسازی معطل مانده است در حالیکه در سایر استان ها به سرمایه گذار پیشنهاد شده است طرح را به استان آنها ببرد و زمین رایگان در اختیار گیرد.
وی گفت: میراث فرهنگی استان از ظرفیت های بسیار خوبی برخوردار است اما این میراث توان استفاده از آنها را ندارد که باید گفت اگر نمی توانند از این قابلیت ها در عرصه گردشگری بهره گیرند باید آن را رها کنند.
بازوند افزود: برخی تنها شعار اقتصاد مقاومتی و اشتغال را سر می دهند اما در عمل هیچ اقدامی نمی کنند در حالیکه با شعار هم نمی توان به جایی رسید.
وی گفت: یکی از مهمترین و موثرین راهکارها و ساز و کار ایجاد اشتغال و رونق تولید، سرمایه گذاری است.
استاندار لرستان با اشاره به سرمایه گذاری هفت هزار میلیارد ریالی ستاد اجرایی فرمان امام در لرستان اظهار کرد: پنج هزار میلیارد ریال از این میزان در بخش اشتغال سرمایه گذاری می شود که این امر بیانگر شرایط مناسب و مطلوب سرمایه گذاری در استان است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.