استاندار لرستان: رسانه‌های لرستان در تعریف و انتقاد جانب انصاف را رعایت کنند

on .

استاندار لرستان گفت: رسانه های لرستان در تعریف و انتقاد جانب انصاف را رعایت کنند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار گفت: راهشکافی مسیر توسعه استان بر عهده خبرنگاران است زیرا معتقدیم که کار خبرنگاران هم شبیه کارهای عمرانی است.

یکی از ارکان اصلی توسعه، خبرنگاران هستند

وی افزود: یکی از ارکان اصلی توسعه، خبرنگاران هستند و بی شک با توجه به نقش مهم خبرنگاران در ارتباط بین مردم و مسولین و انعکاس نقاط ضعف و قوت موجود در مسیر توسعه، کار خبرنگاری کار سخت و پرهزینه ای است.

استاندار لرستان ادامه داد: بر این اساس خبرنگاران هم باید هزینه های توسعه را در جریان کارشان بپردازند.

بازوند با اشاره به اینکه صداقت، امانت و عدالت از ارکان اصلی کار خبرنگاران در مسیر توسعه استان است اظهار کرد: در این راستا باید به برخی کلمه ها و واژه ها بهای بیشتری داد.

وی گفت: توسعه و پیشرفت نیازمند خلاقیت و نوآوری است و این واژه ها باید در مطبوعات و خبرگزاری های استان بیشتر برای مردم تعریف شوند.

استاندار لرستان افزود: ترویج فرهنگ اعتماد به نفس و خودباوری در کنار ترویج قناعت و رفع مصرف گرایی نیز باید توسط خبرنگاران به خوبی در رسانه ها، تبیین شود.

بازوند ادامه داد: همه ما می دانیم که قناعت خوب است و مصرف گرایی آفت است ولی سرانه مصرفی لرستان در کشور ۵ است ولی سرانه درآمدی مان حدود ۲۰ است که این وضعیت اصلا خوب نیست.

عده ای می خواهند بگویند لرستان بهشت سرمایه گذاری نیست

وی تصریح کرد: با تغییر این شاخص ها که شاخص های خوبی هم نیستند، می توان به توسعه دست یافت و رسالت مهمی در این راستا بر عهده خبرنگاران است.

استاندار لرستان گفت: متاسفانه فرهنگ کار در استان هم متناسب با توسعه نیست، برای دستیابی به توسعه باید کار کرد از ۵ صبح بیدار شد و ۱۱ شب باید خوابید و برای ترویج این فرهنگ باید رسانه ها به جامعه دانش و آگاهی بدهند.

بازوند افزود: در شهر خرم آباد ۱۲۷ هزار واحد مسکونی، تجاری و ... وجود دارد ولی فقط ۹ هزار واحد آنها عوارض نوسازی و ...پرداخت می کنند ولی شهرداری فقط ۱۶ میلیارد تومان برای جابجایی زباله، هزینه می کند.

وی ادامه داد: بی شک این رفتارها مانع توسعه است و رسانه ها باید در این زمینه ها نیز کار بیشتری انجام بدهند تا قانون پذیری در جامعه نهادینه شود و از قانون گریزی پرهیز شود.

استاندار لرستاتن در بخش دیگری از سخنان خود به انتقاد از برخی نوشته ها در خصوص سرمایه گذاری در استان اشاره کرد و گفت: سرمایه یک مسیر سیال است و تابع زور و قدرت نیست پس باید فضا و ظرفیت ها و مزیت های استان را به خوبی نشان داد ولی ما نمی دانیم چرا عده ای می خواهند بگویند لرستان بهشت سرمایه گذاری نیست.

رسانه ها باید در تعریف و انتقاد جانب انصاف را رعایت کنند

بازوند با طرح این سوال که واقعا اگر ما بگوییم لرستان جهنم سرمایه گذاری است، مشکلی از مشکلات استان برطرف می شود؟ ادامه داد: رسانه ها باید در تعریف و انتقاد جانب انصاف را رعایت کنند زیرا همه ما می دانیم چه زمانی در بزرگ کردن و کوچک کردن برخی اقدامات جانب حق رعایت نمی شود.

وی گفت:در شرایطی که دولت ها دیگر نقشی در ایجاد اشتغال ندارند و باید بخش خصوصی سرمایه گذاری کند، ما باید به دنبال معرفی ظرفیت ها و مزیت های استان باشیم و به بخش خصوصی استان و کسانی که در لرستان سرمایه گذاری می کنند، بها بدهیم.

استاندار لرستان اظهار کرد: در این راستا باید به اقتصاد مقاومتی و نهادینه کردن این فرهنگ در استان پرداخت.

بازوند ادامه داد: همه مردم باید بدانند که راه دستیابی به توسعه، اجرای اقتصاد مقاومتی است و لازم است که به نسخه ای مردمی تبدیل شود که در این راستا رسانه ها باید به تببین و روشنگری بپردازند زیرا امروز سرنوشت کشور وابسته به اقتصاد مقاومتی است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.