معاون استاندار لرستان: تشکل‌های مردمی در ترویج فرهنگ سوادآموزی به کار گرفته شوند

on .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و مدیریت منابع انسانی استانداری لرستان گفت: ظرفیت تشکل‌های مردم‌نهاد در حوزه سوادآموزی به کار گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، مهرداد غضنفری در جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی گفت: نهضت سوادآموزی یک موضوع اساسی و زیرساختی است و به تعبیری پایه و اساس همه فعالیت‌ها در بخش های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است، چون معتقدیم بنای همه جوامع توسعه یافته بر انسان با سواد است.

وی تصریح کرد: با نگاهی موشکافانه به جوامع توسعه یافته در می یابیم این جوامع از دانش و فرهنگ به عنوان زیرساخت یاد می‌کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و مدیریت منابع انسانی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه معتقدیم اگر خواهان فعالیت اقتصادی موفق هستیم، پایه‌ی آن دانش است، افزود: یکی از ارکان پنج‌گانه اقتصاد مقاومتی بحث اقتصاد دانش بنیان است.

غضنفری یادآور شد: ضرورت دارد نگاه مدیران به این مقوله نگاهی ویژه و جدی باشد.

وی با اشاره به لزوم ایجاد فرصت اشتغال برای افرادی که سواد را فرا می‌گیرند، گفت: استفاده از ظرفیت تشکل های مردم نهاد در حوزه سوادآموزی به عنوان نهادهایی که از متن مردم برخاسته اند بسیار حائز اهمیت است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و مدیریت منابع انسانی استانداری لرستان افزود: هر کجا که سازمان های مردم نهاد ورود کرده اند آثار مثبتی بر جای گذاشته اند و این امر در حوزه محیط زیست و منابع طبیعی کاملاً مشهود است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.