استاندار خبر داد: بهره‌برداری از آزادراه شهید بروجردی لرستان در لرستان طی سال آینده

on .

استاندار لرستان از به بهره‌برداری رسیدن آزادراه شهید بروجردی طی سال آینده خبر داد.
به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در بازدید از پروژه راه‌آهن و آزادراه شهید بروجردی اظهار کرد: استان لرستان در کریدور شمال به جنوب قرار گرفته و آزادراه شهید بروجردی حلقه مفقوده این آزادراه بود که از خرم‌آباد تا اراک باید ادامه پیدا می‌کرد.
وی با بیان اینکه حدود 68 کیلومتر از این آزادراه در حوزه استحفاظی استان قرار دارد، افزود: مابقی این آزادراه در استان مرکزی است که اعتبار این پروژه در مجموع حدود 1200 میلیارد تومان است.
بازوند با بیان اینکه در محدوده استان، این پروژه به صورت 100 درصد در حال انجام است، گفت: پروژه آزادراه و راه‌آهن بالغ بر 3500 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کرده است و این پروژه‌ها به خوبی در حال پیگیری هستند. امیدواریم سال 97 این پروژه به بهره‌برداری برسد، همچنین قرار است که امسال کارهای روسازی در صورت مساعد بودن شرایط اقلیمی آغاز شود. اگر این پروژه به بهره‌برداری برسد در توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان می‌تواند نقش موثری داشته باشد.
بازوند با اشاره به پروژه راه‌آهن لرستان گفت: این پروژه یکی از پروژه‌های اساسی و زیربنایی استان است که نشان می‌دهد نظام و دولت با وجود محدودیت‌ها و مشکلات مالی به پروژه‌های زیرساختی استان توجه ویژه‌ای داشته‌اند. طول این پروژه 114 کیلومتر است و بیش از 65 درصد عملیات اجرایی آن در حال انجام است که نقش موثری در توسعه استان دارد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.