استاندار لرستان: ۹۰۰ پروژه با اعتباری معادل ۹۵۰ میلیارد تومان در استان لرستان به بهره‌برداری می‌رسد

on .

استاندار لرستان گفت: ۹۰۰ پروژه با اعتباری معادل ۹۵۰ میلیارد تومان در شهرستان‌های استان لرستان در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در حاشیه بازدید از سد آبسرده این شهرستان در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت بیمارستان آیت‌الله بروجردی اظهار داشت: مراحل نصب تجهیزات این بیمارستان به‌طور کامل به اتمام رسیده و وزیر بهداشت حدود یک هفته پیش اعلام کرده که هفته  دولت برای افتتاح آن به این شهرستان سفر می‌کند.

وی افزود: اختلاف مدیریتی بین پیمانکار و کارفرما درزمینهٔ مطالبات آن‌ها وجود دارد که پیگیری‌هایی صورت گرفته تا این مشکلات حل‌وفصل شود اما ازنظر عملیات اجرایی، کار کاملاً تمام‌شده است و اختلاف مدیریتی به این پروژه مرتبط نیست.

استاندار لرستان در رابطه با آخرین وضعیت منطقه ویژه اقتصادی شهرستان بروجرد نیز بیان کرد: شرط لازم احداث منطقه ویژه بروجرد حضور بخش خصوصی است که طی سال‌های گذشته چندین بار بخش خصوصی مراجعه کرده اما متأسفانه نتوانستند خواسته‌های ما و سازمان مناطق ویژه اقتصادی و تجاری را تأمین کنند.

وی با اشاره به فعالیت پنج‌ماهه سرمایه‌گذار جدید بخش خصوصی در این پروژه عنوان کرد: این سرمایه‌گذار در نخستین اقدام باید شهرک صنعتی که در منطقه ویژه اقتصادی قرار دارد تملک کند تا دولت آن را به بخش خصوصی واگذار کند که این امر رخ‌داده و برابر ضوابط وزارت صنعت، معدن و تجارت این شهرک به بخش خصوصی واگذارشده است.

بازوند بیان کرد: در مرحله بعدی باید فرودگاه به بخش خصوصی واگذار شود که مقدمات کار فراهم‌شده و بیش از حدود 150 هکتار از اراضی فرودگاه تملک شده که باید از طریق وزارت راه و شهرسازی به بخش خصوصی منتقل شود و نزدیک به 185 هکتار از مراحل تملک اراضی آن باقی‌مانده است.

وی ابراز امیدواری کرد که احداث این منطقه در زیرساخت‌های اقتصادی این شهرستان بسیار مؤثر است و افزود: سرمایه‌گذار بخش خصوصی موردپذیرش منطقه ویژه تجاری کشور قرارگرفته و در حال حاضر در حال تهیه طرح نهایی منطقه هستند که تا دو ماه آینده  این طرح آماده‌شده و می‌توانند عملیات اجرایی آن را آغاز کنند.

استاندار لرستان تعداد پروژه‌های آماده بهره‌برداری در هفته دولت امسال را حدود 900 پروژه بااعتباری معادل 950 میلیارد تومان در سراسر استان  لرستان ذکر کرد که به‌زودی تفکیک شهرستانی آن را اعلام می‌کند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.