استاندار لرستان: فاز اول پرورش ماهیان خاویاری در پلدختر افتتاح می‌شود

on .

استاندار لرستان گفت: فاز اول پرورش ماهیان خاویاری هفته دولت در پلدختر افتتاح خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، مهندس هوشنگ بازوند اظهار کرد: پروژه مجتمع پرورش ماهیان خاویاری فروردین ماه امسال با حضور ابتکار رئیس سازمان محیط زیست و جمعی از مسئولان استان در شهرستان پلدختر کلنگ‌زنی شد.

وی با بیان اینکه این مجتمع در زمینی به مساحت شش هکتار احداث خواهد شد، بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است فاز اول پرورش ماهیان خاویاری هفته دولت در پلدختر افتتاح و به بهره‌برداری برسد.

استاندار عنوان کرد: این مجتع با فضای مفید 5.5 هکتار و 890 دهنه استخر پرورش ماهی در روستای چم گز احداث می‌شود.

وی ادامه داد: ظرفیت سالانه این مجتمع تولید600  تن گوشت و 25 تن خاویار است.

مدیر ارشد لرستان با بیان اینکه این پروژه برای 89 نفر به طور مستقیم و 200 نفر غیر مستقیم اشتغالزایی ایجاد کرده است، یادآور شد: برای احداث و بهره‌برداری از این پروژه 880 میلیارد ریال هزینه می‌شود.

استاندار با بیان اینکه جایگاه ماهیان خاویاری در محافل شیلاتی و بیولوژی جهان، از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار است، گفت: با برنامه‌ریزی مناسب و به‌کارگیری روش‌های نوین می‌توان در سال‌های آینده به توسعه آبزی‌پروری درزمینه پرورش ماهیان خاویاری دست‌ یافت.

بازوند با اشاره به ظرفیت‌های خدادادی در لرستان تصریح کرد: حدود ۱۳ میلیارد مترمکعب آب در سال داریم که تقریبا ۱۱ درصد روان آب‌های کشور را تشکیل می‌دهد و بیش از ۲۵۰۰ کیلومتر رودخانه و آب‌راه دائمی در استان وجود دارد که ظرفیت‌های بسیار بزرگی را برای توسعه ایجاد می‌کنند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.