معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان: حلقه مفقوده در کنترل و کاهش آسیب‎های اجتماعی آموزش است

on .

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: حلقه مفقوده در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی آموزش است .

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، حبیب الله خجسته پور در کارگروه اجتماعی و فرهنگی استان با بیان تسلیت شهادت امام جواد (ع) و آغاز هفته دولت اظهار کرد: خوشبختانه در لرستان هماهنگی خوبی بین دستگاه ها و نهادهای مختلف ذیل قوای سه گانه داریم. با وجود اینکه در استان آسیب های اجتماعی زیادی دارد اما شرایط نسبت به میانگین کشوری به مراتب بهتر است .

وی با بیان اینکه باید معیار و مقیاسی را برای ارزیابی داشته باشیم، تصریح کرد: نحوه تهیه آمارها و اطلاعات در استان‌ های مختلف به یک شکل است. در برخی حوزه ها، آسیب‌های اجتماعی که در سایر استانها وجود دارد در استان ما وجود ندارد به عنوان مثال جرائم خشن پاشنه آشیل لرستان نزاع های دسته جمعی است .

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان یادآور شد: باید هم 20 سال عقب ماندن در حل مشکلات آسیب های اجتماعی را جبران کنیم و هم بتوانیم پا به پای شیوع آسیب های اجتماعی در جهت کنترل آن تلاش کنیم و این کاری سخت و طاقت فرسا اما ممکن است .

خجسته‌پور با بیان اینکه باید نسبت به آسیب های اجتماعی نظیر اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، کودکار کار و مفاسد اخلاقی را جدی بگیریم چرا که این ها به هم مرتبط و پیوسته هستند، تصریح کرد: شناخت نسبت به آسیب های اجتماعی ضروری است. براساس برنامه ششم قرار بر کاهش 25 درصدی آسیب‌های اجتماعی را داریم و این مهم نیازمند سعی و تلاش است .

معاون استاندار لرستان با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد و خیرین در کاهش آسیب های اجتماعی ورود جدی پیدا کنند، خاطرنشان کرد: به سازمان های مردم نهاد اعتماد کنیم چرا که آنان رقیب ما نیستند بلکه یار ما هستند چرا که دغدغه دارند و وقت می گذارند اما حمایت و پشتوانه مالی ندارند

وی، حلقه مفقوده در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی را آموزش دانست و با بیان اینکه آموزش به صورت کاربردی باشد، گفت: امروزه خانواده ها ظاهرا زیر یک سقف هستند اما هر کدام با ابزاری که دارند با جمعی دیگر هم زندگی می کنند.ما فرزندان دیروز باید فرزندان امروزی را برای فردا با سرعت ابزارهای تکنولوژی تربیت کنیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.