معاون استاندار خبر داد: ایجاد بیش از 25 هزار شغل در سال 95 در استان

on .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان سال 1395 را سالی کم نظیر در زمینه اقتصاد مقاومتی در این استان خواند و گفت: بیش از 25 هزار شغل در این سال در استان لرستان ایجاد شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، مهرداد غضنفری روز پنجشنبه در نشست اطلاع رسانی خدمات دولت در سالن جلسات استانداری لرستان گفت: سال 95سالی کم نظیر در زمینه اقتصاد مقاومتی برای لرستان بود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه واحدهایی که معطل مانده بودند و منشاء بیکاری بودند وارد مدار تولید شدند، تصریح کرد: اکیب های نظارتی از مرکز کشور آمدند و وضعیت تخصیص اعتبارات را بررسی کردند و مشخص شد که بالای ۹۵ درصد منابع تزریق شده در مسیر تولید هزینه شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان با اشاره به آمار نرخ بیکاری در استان گفت: تریبون های بسیاری حرف های غیرکارشناسی و صرفا نمایشی را در رابطه با نرخ بیکاری زدند.

وی اظهار کرد: قرار گرفتن لرستان در فهرست استان های پایلوت اقتصاد مقاومتی یک ظرفیت بزرگ برای این استان بود که نتیجه آن سفر مسئولان کشوری به این استان و حل و فصل مشکلات طرح های این استان بود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه احیاء ۱۴۰ واحد صنعتی مطلقا راکد یعنی ارتقایی که در نخر بیکاری می بینیم، افزود: ۳ هزار و ۱۴ هکتار زمین زراعی در استان آبی شد و سیستم آبیاری مدرن در سطح ۱۲ هزار و ۴۰۰ هکتار زمین زراعی و باغی اجرا شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار لرستان افزود: در سال 95 بیش از 172جلسه ستاد تسهیل با 721مصوبه برگزار شده که 60درصد آنها اجرایی شده که در این زمینه لرستان رتبه پنجم کشور را کسب کرده است.
وی ارزش صادرات غیر نفتی لرستان در سال گذشته را 235میلیون دلار اعلام کرد و گفت: این میزان نسبت به سال 92 بیش از 173 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: در روند تغییرات نرخ بیکاری در کشور تنها ۲ استان همواره کاهش نرخ بیکاری داشتند که این دو استان لرستان و فارس بودند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.