استاندار لرستان: اعتبارات حوزه ورزش ‌لرستان به ۶۵ میلیارد تومان رسید‌

on .

استاندار لرستان گفت: اعتبارات ملی و استانی حوزه ورزش در لرستان از حدود ۹ میلیارد تومان در سال ۹۲ به حدود ۶۵ میلیارد تومان در سال ۹۶ رسید.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در مراسم افتتاح سالن ورزشی چندمنظوره شهدای روستای حسن‌آباد کمالوند در خرم‌آباد ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهید رجایی و باهنر اظهار داشت: یکی از اهدافی که دولت تدبیر و امید پیگیری می‌کند که به مقصد اصلی برسد بحث محرومیت‌زدایی است.

وی در رابطه با رفع محرومیت‌زدایی در حوزه ورزش نیز افزود: سرانه ورزشی استان لرستان نسبت به میانگین کشوری پایین است و علت آن این است که اعتبارات کافی نبوده است که توانسته‌ایم از سال 92 که حدود 9 میلیارد تومان اعتبار ملی و استانی داشتیم این رقم را به حدود 65 میلیارد تومان برسانیم یعنی رشد تقریباً 7 برابری را داشته است

بازوند ادامه داد: خلاء اصلی که باعث شده سرانه فضای ورزشی در لرستان پایین باشد، عدم حضور بخش خصوصی در این حوزه است.

 

استاندار لرستان با اشاره با بیان اینکه وقتی بخش خصوصی هنوز در استان جان نگرفته باشد، آثار منفی موضوع در این بخش ها مشاهده می شود، تصریح کرد: شهری مثل اراک دارای سرانه فضای ورزشی ۲.۵ متر است و این در حالی است که بیش از ۱.۵ متر این سرانه را بخش خصوصی احداث کرده است.

بازوند گفت: ما در استان لرستان ازلحاظ ورزشکاران سرمایه‌های خوبی داریم به‌ویژه در ورزش‌های انفرادی در کشور حرف برای گفتن داریم و از این نظر قهرمان‌های بسیار خوبی داریم، حتی در ورزش‌های گروهی نیز وضعیت بسیار مطلوبی داریم و برای اینکه این ورزشکاران بتوانند بیشتر فعال باشند و از حالت بالقوه به بالفعل برسند نیازمند این است که زیرساخت‌ها را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: بسیاری از این ورزشکاران در روستاهای استان هستند که لازم است زیرساخت‌های ورزشی را برای آن‌ها مهیا کنیم.

استاندار لرستان اظهار داشت: رسانه ورزشی استان لرستان در سال 92، 49 صدم متر بود که اکنون به 55 صدم متر در رسیده است و به ازای یک‌صدم متر باید 10 میلیارد تومان هزینه کنیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.