استاندار لرستان: بیمارستان آیت‌الله بروجردی 99 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

on .

استاندار لرستان گفت: بیمارستان آیت‌الله بروجردی 99 درصد پیشرفت فیزیکی دارد .

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان ، هوشنگ بازوند در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در استان لرستان با چالشی به نام عدم زیر ساخت‌ها مواجه بودیم و عدم زیر ساخت‌ها در همه شهرستان‌ها وجود دارد که توجه ویژه به آنها در دستور کار قرار گرفت .

وی افزود: بیمارستان آیت اله بروجردی(ره) یکی از مطالبات مردم بود و همت خوبی به کار گرفته شد تا به بهره‌برداری برسد .

استاندار تصریح کرد: 67 میلیارد تومان برای ساختمان و 70 میلیارد تومان هم برای تجهیزات هزینه شده که از نظر ساختمانی 99 درصد به اتمام رسیده و 97درصد تجهیزات هم نصب شده است .

وی اضافه کرد: برای این بیمارستان ام آری آی در نظر گرفته نشده بود که این موضوع در دستور کار قرار گرفت و جانمایی مشخص شد و سی تی اسکن در این بیمارستاتن یکی از ضروریات است .

بازوند با بیان اینکه بیمارستان قرار است تا قبل از یک ماه دیگر افتتاح شود، بیان کرد: با بهره‌برداری از این بیمارستان 400 شغل ایجاد می‌شود .

وی افزود: این بیمارستان می‌تواند پیش درآمدی برای دانشکده پزشکی بروجرد باشد و صحبت‌هایی شده و وزارت بهداشت تقاضایی داشته که ساختمان بیمارستان دانشگاه پزشکی باید احداث شود تا مجوز داده شود و تلاش می‌شود تا از این بیمارستان به عنوان مجتمع آموزشی و پزشکی استفاده شود که خیرین آن هم آماده است .

استاندار لرستان با اشاره به سد آبسرده، اظهار کرد: یکی از زیر ساخت‌های مهم برای بروجرد سد آبسرده است و می‌تواند آب شهر را تامین و مشکل بی‌آبی 4500 هکتار را حل کند .

بازوند تصریح کرد: این پروژه 2 ماه است فعال شده و قرار است ظرف 3 سال به اتمام برسد که می‌تواند آب پایدار برای بروجرد را تامین کند .

وی با اشاره به منطقه ویژه اقتصادی، خاطرنشان کرد: یکی از پروژه‌های زیربنایی بروجرد این منطقه که شرکت جدید وارد شده و در گام اول شهرک صنعتی را خریداری کرده و گام بعدی فرودگاه است .

استاندار با اشاره به پل شهدای دانش آموز، اضافه کرد: سال گذشته به دلیل طولانی بودن پروژه از شهرداری پروژه گرفته شد و یک قراردادی با شرکت‌های ماشین سازی در اراک منعقد شد تا سقف پروژه را اجرا کند و این کار را انجام دادند و وضعیت نقدینگی آنها خوب نبود که در این راستا یک میلیارد و 200 میلیون به آنها ابلاغ شده و قرار است 500 میلیون پول نقد هم برای ادامه پروژه داده شود تا پروژه تا پایان سال به بهره‌برداری برسد .

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.