استاندار لرستان خبر داد: اختصاص 11 میلیارد تومان به پروژه‌های ایستگاه پمپاژ پلدختر

on .

استاندار لرستان از اختصاص 11 میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های ایستگاه پمپاژ پلدختر خبر داد. 

 
به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: وضعیت پلدختر به گونه‌ای است که به طور حتم باید  به کشاورزان به دید  مثبت‌تری نگاه کرد. 

 
وی افزود: در این شهرستان تعداد زیادی ایستگاه پمپاژ وجود دارد که سالیان سال است به‌صورت نیمه‌کاره باقی‌ مانده‌اند برخی هم پیشرفت فیزیکی آن‌ها بالاست که با مبلغ اندکی می‌توانند به بهره‌برداری برسد. 

 
استاندار لرستان تصریح کرد: ایستگاه پمپاژ چم مهر همه امکانات آن مهیاست متأسفانه یک اتفاقی در سازه آن در زمان آبگیری انجام گرفته که باید اصلاح شود که نیازمند حدود دو نیم میلیارد تومان اعتبار است. 

 
بازوند اضافه کرد: قرار شد از محل اعتبارات ارتقای  شاخص‌های اقتصادی استان تأمین و ابلاغ  شود که این کار را انجام خواهیم داد و امیدواریم  آب منطقه زودتر به بهره‌برداری برسد. 

 
وی بیان کرد: اعتبار ایستگاه چم مهر 2.5 میلیارد تومان، ایستگاه واشیان 4 میلیارد تومان، جلگه خلج 1.5 میلیارد تومان، ایستگاه ملیون 2 میلیارد تومان و ایستگاه زیودار نیز  1 میلیارد تومان است. 

 
استاندار افزود: اعتبار ملی ایستگاه پمپاژ جایدر  حدود 10 میلیارد و 600 میلیون تومان است، 6 میلیارد تومان از محل توازن برای آن گذاشتیم که جمعاً 16 میلیارد می‌شود که اگر تخصیص بدهند فاز نخست این پروژه نیز می‌تواند به بهره‌برداری برسد. 

 
بازوند تأکید کرد: حدود 11 میلیارد تومان از محل اعتبارات ارتقای شاخص‌های اقتصادی استان به پلدختر اختصاص داده شود که این اعتبارات صرفاً برای کارهایی است که منجر به تولید اشتغال است و در قانون بودجه لحاظ شده است. 

 
وی گفت: انبار خرید گندم با ظرفیت 10 هزار تن به بهره‌برداری رسید و فاز دوم آن‌ نیز تا یک ماه دیگر عملیات  اجرایی  آن آغاز می‌شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.