استاندار: ماهیانه 15 روستا در لرستان گازرسانی شده است

on .

استاندار لرستان گفت: در دولت تدبیر و امید ماهیانه 15 روستا در استان گازرسانی شده است. 

 
به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در جلسه شورای اداری استان، اظهارکرد: در مدت چهار سال دولت تدبیر و امید 9000 روستا از گاز بهره‌مند شدند یعنی به طور متوسط ماهیانه 187 روستا گازرسانی شده است.


وی افزود: در لرستان در مدت 240 ماه گازرسانی 327 روستا تا قبل از دولت یازدهم گازرسانی شده که در دولت تدبیر و امید 760 روستا و ماهیانه 15 روستا گازرسانی شده است. 

 
استاندار لرستان تصریح کرد: در دولت یازدهم به طور متوسط هر 2 روز یک روستا در سطح کشور گازرسانی شده و ارتقا نفوذ ضریب گاز در روستا ها از 40 درصد به 75 درصد رسیده است.


بازوند اضافه کرد: سهم لرستان از مجموع 9000 روستای گازرسانی شده در دولت یازدهم با توجه به جمعیت 2.7 درصد جمعیت کشور حدود 8 درصد اعتبار شرکت گاز است. 

 
وی با بیان اینکه سه شهرگراب، کوهنانی و سپید دشت علی‌رغم مشکلات فراوان گازرسانی شدند، بیان کرد: همچنین 470 واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان گازرسانی شدند.


استاندار خاطرنشان کرد: 1121 طرح در این استان از بهمن ماه سال‌گذشته تاکنون به بهره‌برداری رسیده که 901 طرح در هفته دولت 96 بوده که یکی از این طرح‌ها افتتاح 1126 واحد مسکن مهر بوده است.


بازوند با اشاره به آمار اشتغال و بیکاری استان،افزود: یکی از اولویت‌های استان بحث بیکاری به دلیل انباشت سالیان قبل این وضعیت در استان است.


وی با اشاره به سرشماری نفوس مسکن اظهارکرد: آمار گیری اینترنتی و به صورت خود اظهاری مردم انجام شده و 50 درصد باقیمانده را ماموران آمارگیری به صورت اینترنتی انجام دادند و در سیستم ثبت و به مرکز ارسال شده است و نرخ بیکاری مرکز آمار و نفوس مسکن فقط یک درصد اختلاف داشته است.


استاندارلرستان با بیان اینکه از رتبه 31 به رتبه 23 رسیدیم و هنوز با میانگین خیلی اختلاف داریم تصریح کرد: در طرح‌های کشت و صنعت و آزاد راه، فولاد ازنا نیروهای زیادی به‌کار گرفته شده که به ازای هریک نفر مستقیم یک نفر نیز غیر مستقیم مشغول شده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.