وزیر کشور: استانداران باید اعتدالگرا باشند

on .

وزیر کشور گفت: استانداران باید اعتدالگرا باشند.


به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، رحمانی فضلی در مراسم تکریم و معارفه استاندار لرستان اظهار کرد: استانداران ممکن است دارای نقاط ضعف و قوت باشند اما برآیند آنها را درنظر می‌گیریم و مشخص می‌شود که موفق بوده‌اند یانه.


وی با بیان اینکه فضای کار، شرایط و روابط دستگاهی در عملکرد مدیر موثر است با اشاره به عملکرد استاندار پیشین لرستان، ادامه داد: با توجه به توانمندی‌های ایشان و اقداماتی که داشته‌ گام‌های خوبی در استان برداشته شده است.


رحمانی‌فضلی افزود: وی تلاش کرده و تا این حد زحماتش تبلور یافته و بازوند از مدیران زحمتکش این دولت است.


وزیر کشور با اشاره به سوابق اجرایی استاندار جدید لرستان گفت: ایشان نیز جز مدیران خوب بوده و در سمت‌های مختلف اجرایی فعالیت داشته‌اند.


وی اضافه کرد: با توجه به سوابق موفق وی تصمیم گرفته شد که در استانی بزرگ‎تر که در شتاب توسعه قرار گرفته است به کارگیری شود و ادامه دهنده راه استاندار پیشین باشد.


رحمانی‌فضلی با بیان اینکه از مدیران ارزیابی‌ها را داریم، اظهار کرد: در راستای رفع ضعف‌ها باید تلاش کنیم و کماکان دولت پیگیر مشکلات و مسائل استان است.


وزیر کشور با اشاره به اینکه در انتخاب استانداران بحث توسعه‌گری مدنظر است، گفت: در شرایط کنونی کشور که اولویت با اقتصاد مقاومتی است استانداران باید دارای همین نگاه باشند.


وی با بیان اینکه بزرگترین نقش در پیگیری این موضوع با هماهنگ کننده است، ادامه داد: استاندارها باید قدرت هماهنگ کنندگی را داشته باشند و در انقلاب اسلامی مدیران از درجه بالای شعور و مسئولیت برخوردار هستند.


رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: استاندار باید قدرت اقناع سازی داشته باشد تا بتواند بین سایر ارکام هماهنگی ایجاد کند، بحث قبول داشتن برنامه‌های دولت نیز از دیگر موضوعاتی است که مدیر باید از طیفی که انگیزه اجرایی این برنامه‌ها را داشته باشد انتخاب شود.


وزیر کشور با بیان اینکه در دولت همه علاقه‌مند به کار هستند و اختلافی در این رابطه وجود ندارد، گفت: بالاترین ویژگی یک‌ استانپار داشتن قدرت تعامل با مردم است و هر کسی که در راستای قوانین نظام مجوز کار سیاسی داشته باشد اقدام او قابل قبول است و استاندار می‌بایست قدرت تعامل با گروه‌های سیاسی، اجتماعی و... را داشته و مسلط به این موارد باشد.


وی با بیان اینکه تجربه یکی از موضوعات مهمی است که یک مدیر باید داشته باشد، افزود: این افراد حداقل باید در سمت فرمانداری خدمت کرده و به کارگیری شده باشند.


رحمانی‌فضلی با اشاره به اینکه استانداران باید اعتدالگرا باشند، گفت: باید از گروه‌های مختلف به ویژه جوانان استفاده شود. همچنین در پست‌های مدیریتی باید از ظرفیت بانوان استفاده شده و ظرفیت‌سازی می‌کنیم.


وزیر کشور اساس حکومت را باورهای مردم دانست و گفت: هم‌اکنون اولویت دولت اقتصاد مقاومتی و حوزه آسیب‌های اجتماعی است که باید در راستای رفع مشکلات آنها اقدام کنیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.