استاندار لرستان : کتاب پشتوانه اصلی اقتصاد دانش بنیان است

on .

استاندار لرستان گفت: کتاب پشتوانه اصلی اقتصاد دانش بنیان است و اقتصاد موفق اقتصادی است که بر پایه دانش شکل بگیرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، آیین گشایش یازدهمین نمایشگاه کتاب لرستان در مصلای الغدیر خرم آباد با حضور حضرت آیت الله میر عمادی نماینده ی ولی فقیه در استان لرستان،  دکتر خادمی استاندار لرستان و تنی چند از مدیران استانی برگزار شد.

استاندار لرستان در آیین با اشاره به حرمت والای ماه محرم گفت: نمایشگاه کتاب در ایامی که به یاد سید و سالار شهیدان متبرک است اهداف این حرکت های فرهنگی را معنوی تر و بلند تر نشان می دهد.

خادمی گفت: تغییر در دانش و بینش و رفتار آن هم به سمت تکامل و پیشرفت ؛ مراحلی است که با تقویت فرهنگ کتابخوانی میسر و مقدور است.لازم است در تمام مراحل برنامه های مختلف ؛  هم بستگی و رابطه ی عمیق مطالعه و توسعه با شاخص و مصداق کتابخوانی مد نظر تصمیم گیران و برنامه ریزان قرار گیرد.

خادمی با اشاره به راههای شکوفایی و ترقی در جامعه افزود: اگر طالب پیشرفت هستیم راهی جز توانمند سازی افراد با مطالعه و کتابخوانی نداریم و برگزاری چنین نمایشگاههایی تسهیل دسترسی مردم به دانش و توانمند سازی آنان است.

وی ادامه داد: باید در چنین فضای فرهنگی که با افتخار اولین حضور بنده در برنامه های لرستان است از مردم و بازدیدکنندگان،  ناشران و نویسندگان و اهالی قلم مخصوصا اهل فرهنگ لرستان و برگزار کنندگان نمایشگاه قدردانی شود .بدون شک راه پیشرفت از همین فضاها عبور می کند.

گفتنی است در پایان این آیین از چند تن از فعالان فرهنگی و کتابخوانان و نویسندگان تجلیل شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.