استاندار لرستان: مقاومت مقابل سلطه جهانی ریشه در دفاع مقدس دارد

on .

استاندار لرستان گفت: مقاومت امروز ما در مقابل سلطه جهانی ریشه در دفاع مقدس دارد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر موسی خادمی در مراسم رژه نیروهای مسلح استان ضمن گرامی‌داشت این ایام و ماه محرم اظهار کرد: هم‌اکنون هفته دفاع مقدس با مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان متقارن شده که این تقارن خیلی معنادار است.

وی با بیان اینکه این تقارن تجلی «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلاست»، افزود: هر چند که به تعبیر مقام معظم رهبری آنچه که در نیم‌روز عاشورا اتفاق افتاد حماسه‌ای است که مشابه آن در تاریخ خلق نشده و نخواهد شد اما دفاع مقدس با همه عظمت و ابهتش می‌تواند طرحی از آن باشد.

خادمی، دفاع مقدس را یکی از بزرگترین وقایع تاریخ ایران دانست و اضافه کرد: در این دوره همه عظمت‌ها، رشادت‌ها و ایثارگری‌ها خود را نشان داد و به تعبیر امام همام که آن را نعمت دانستند برای ما نعمت بود.

استاندار لرستان ادامه داد: جنگ به معنای عادی خود جز ویرانی و از بین رفتن انسان‌ها نیست اما آن معمار هوشمند انقلاب اسلامی با خواندن دفاع مقدس به نعمت قدرت پیش‌بینی و درک آینده را به ما نشان دادند و ثابت کردند که چه تیزبینانه فرموده‌اند.

وی تاکید کرد: دفاع مقدس به ما درس خودباوری داد و اینکه می‌توانیم روی پای خود بایستیم و نباید وابسته بود. جنگ تحمیلی استقلال را معنی کرد و از آن روز به سمت خودباوری و خوداتکایی پیش رفتیم.

خادمی خاطرنشان کرد: اگر امروز می‌بینیم که همه صحنه را حفظ کرده‌ایم بخش عمده آن از آثار دفاع مقدس بوده، چراکه به ما آموخت با ظلم نمی‌شود مدارا کرد و نباید در مقابل آن کوتاه آمد.

استاندار لرستان اضافه کرد: دفاع مقدس نشان داد که ایستادگی اثر خود را خواهد داشت و اگر امروز در مقابل زیاده‌خواهی‌ها و زورگویی‌های نظام سلطه می‌ایستیم این مقاومت ریشه در دفاع مقدس دارد و مربوط به آمادگی‌های این دوره است.

وی تصریح کرد: این ایستادگی ریشه در تکنولوژی و صنایع دفاعی رشد یافته آن دوره دارد که امروز به این نقطه رسیدیم و قدرت‌های مادی توان تهدید ما را ندارند؛ اگرچه به ظاهر تهدید می‌کنند اما می‌دانند که در درون تهدیدهای آنان توخالی است و راه به جایی نمی‌برد.

خادمی اظهار کرد: ملت ایران با نیروهای مسلح و فرهیخته خود اجازه نخواهد داد که کسی او را تهدید کند و این از دستاوردهای دفاع مقدس است.

استاندار لرستان با بیان اینکه هر ساله باید مراسم گرامی‌داشت دفاع مقدس را باشکوه‌تر پاس بداریم، گفت: باید ارزش‌های این روزها را پاس داشته و کسانی که در این حوزه و مقطع به ایران و انقلاب کمک کردند مورد تکریم و احترام قرار دهیم.

وی حفظ دفاع مقدس و گرامی‌داشت ارزش‌های آن را از ضروریات دانست و افزود: آنچه که باعث به‌وجود آوردن انقلاب بود همین ارزش‌ها هستند که باید حفظ و نگهداری شوند تا در مقابل سلطه با خودکفایی و خوداتکایی بایستیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.