استاندار گفت: معیار ارزیابی مدیران در پایان سال بودجه‌ای است که جذب می‌کنند

on .

 

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سیدموسی خادمی در شورای اداری استان با تسلیت ایام شهادت و سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) و گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس بیان داشت: اگر امروز امنیتی داریم و می‌توانیم از توسعه اقتصادی و اجتماعی صحبت کنیم نتیجه خون‌های پاکی بوده که در راه امنیت کشور ریخته شده است.

 

وی با بیان اینکه از دید شهید مطهری امام حسین برای سه مسئله قیام کردند، اظهار داشت: به عنوان اولین مورد موضوع بیعت و عدم بیعت با یزید مطرح است که به نوعی آن حضرت باید از بیعت با وی امتناع کند و در این مورد به عنوان مدافع عمل کرده است چراکه مورد تهاجم قرار گرفته بود.

 

خادمی گفت:علت بعدی مردم از امام دعوت کرده بودند و حجت بر آن حضرت تمام شده بود و ایشان متعاون بوده و با مردم برای ایجاد حکومت همکاری می‌کند.

 

استاندار لرستان افزود:از نگاه شهید مطهری مهمترین علت که از زبان خود امام نبز نقل شده است احیای امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک امر فراموش شده رد آن دوران بود.

وی ادامه داد: با استناد به این علت امام حسین فردی فعال، انقلابی و مهاجم است.

 

خادمی در ادامه به مفهوم سیستم اشاره کرد و گفت: در فارسی به سیستم نظام گفته می‌شود و مجموعه عوامل و عناصری را می‌گویند که با هم برای رسیدن به یک هدف همکاری دارند.

 

استاندار لرستان اظهار داشت: در نگاه سیستمی همکاری کردن لطف نبوده و وظیفه است و مدیر مسئول به همکاری با سایر بخش‌هاست. باید به عنصر همکاری تمام ذی‌نفعان استان توجه کرد چراکه یکی از مهم‌ترین موضوعات است.

 

وی به بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع تولید اشاره کرد و افزود: باید احترام به سرمایه‌گذار را در استان تقویت کنیم چراکه سرمایه فرار بوده و به جایی که بیشتر برای آن آرامش، تسهیلات و همکاری فراهم کند میرود.

 

خادمی با تاکید بر اینکه مدیران باید در راستای ایجاد امنیت در فضای سرمایه‌گذاری با همدیگر همکاری و تعامل داشته باشند، اضافه کرد: سرمایه‌گذار می‌بایست زمانی‌که به استان وارد می‌شود تمامی مسئولین از او حمایت کنند و تا این مهم تحقق نیابد وضعیت موجود بهبود نمی‌یابد.

 

استاندار لرستان به محدودیت بودجه در کل کشور اشاره کرد و در ادامه بیان داشت: بخش عمده‌ای از اعتبارات صرف امور اجرایی می‌شود و دستگاه‌ها باید به سمت جذب اعتبارات ملی از محل اعتبارات تمرکز در وزارتخانه ها اقدام نمایند.

 

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌ها موظفند سهم استان را از محل ردیف‌های عمومی بگیرند و در پایان سال نیز یکی از معیارهای ارزیابی مدیران بودجه‌ای است که توانسته‌اند از مرکز جذب نمایند.

 

خادمی با بیان اینکه مدیر باید شجاعت و قدرت ریسک پذیری داشته باشد، افزود: مدیر نباید ترسو باشد و باید قدرت و جسارت تصمیم‌گیری را داشته باشد چراکه از لزومات خدمت به مردم است.

 

استاندار لرستان خطاب به مدیران  افزود: باید دوست داشتن خدمت بر دوست داشتن جایگاه و پست و مقام ارجعیت داشته باشد و باید قدردان این نعمت بزرگ باشیم که خداوند متعال آن در اختیار بنده و امثال من و شما نهاده است که بتوانیم به مردم خدمت کنیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.