جلوگیری از فساد و بهبود خدمات‌رسانی با استقرار دولت الکترونیک امکان‌پذیر است

on .


به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان با بیان اینکه باید در جهت استقرار و برقراری دولت الکترونیک اقدام شود گفت: جلوگیری از فساد، بهبود خدمات‌رسانی و افزایش دقت ازجمله ویژگی‌های دولت الکترونیک است.

مهرداد غضنفری  در کارگاه حوزه ICT و سیماک که به مناسبت هفته جهانی پست برگزار شد اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین نیازهای اجتماعی انسان‌ها انتقال پیام است که پست یکی از تأمین‌کنندگان این امر است.

وی افزود: درمجموع 28 دستگاه اجرایی خدمت‌رسانی به مردم وجود دارد و این در حالی است که ارائه این خدمات گسترده بوده و لازم است تا نوعی یکپارچگی جهت کاهش و مقابله در فساد و هزینه‌ها ایجاد شود.

معاون استاندار لرستان با اشاره به اینکه باید برای برقراری دولت الکترونیک حرکت شود، عنوان کرد: خروج برنامه‌ها از رویکرد فیزیکی به الکترونیکی به معنای از دست دادن قدرت نیست؛ در انقلاب چهارم، یکی از رویکردهای دولت الکترونیکی کردن پروژه‌ها است که مکمل انقلاب سوم به شمار می‌رود.

وی با تأکید بر اینکه پروژه سیماک مقدمه‌ای در جهت بهبود پروژ‌ه‌ها است گفت: این پروژه از پروژه‌های عمرانی کمتر نیست و کار زیرساختی به شمار می‌رود و لازم است دستگاه‌های اجرایی ضمن همکاری با اداره پست در این راستا حداکثر تا پایان مهرماه نقشه‌های مکانی را در اختیار این شرکت قرار دهند.

غضنفری خاطرنشان کرد: پروژه سیماک یک پروژه فرادستگاهی است و برای تأمین نقشه‌های آن همکاری و همت همه دستگاه‌ها لازم است.

وی با بیان اینکه پست در ایران سابقه سه‌هزارساله دارد که  بر اساس این امر بزرگ‌ترین نهاد اجتماعی دنیا در ارتباط با انتقال پیام به‌حساب می‌آید‌ اظهار داشت: جلوگیری از فساد، بهبود خدمات‌رسانی و افزایش دقت ازجمله ویژگی‌های دولت الکترونیک است و باید به سمت استقرار و برقراری آن اقدام شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.