استاندار لرستان: دانشگاه‌ها پروژه‌های مهم خود را جمع‌بندی کنند

on .

استاندار لرستان بر توجه بیشتر به حوزه‌های جدید فرهنگی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سید موسی خادمی در جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و دانشگاه‌های استان با اشاره به مشکلات مطرح شده از طرف روسای این مراکز فرهنگی و آموزشی اظهار داشت: این مشکلات را می‌توان به سه بخش دسته بندی کرد؛ بخشی از آن را با کمک کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی می‌توان حل کرد و بخش دیگر آن در استان قابل بررسی است و قسمت سوم ممکن است وزارتخانه‌ای باشد.

وی در ادامه افزود: عمده مسائلی را که از اعضای این کمیسیون انتظار داریم مربوط به حیطه قانون‌گذاری و یا پروژه‌هایی است که می‌توان در پیوست‌ها مطرح کرد. مسائل و موضوعات دیگر اعتبارات متمرکز در وزارتخانه‌هاست که باید از این طریق پیگیری شوند.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه فصل رده بندی بودجه است، بیان داشت: دانشگاه‌ها به اتفاق باید پروژه‌های مهم و دارای اولویت خود را جمع بندی کرده و به این کمیسیون تحویل دهند تا با در نظر گرفتن اعتباری خوب به توسعه استان کمک کنند.

دکتر خادمی تفاوت میان استان‌های توسعه یافته و کمتر توسعه‌یافته را بی‌توجهی به زیرساخت‌ها خصوصا در حوزه فرهنگی اعلام کرد و گفت: اکنون در حوزه‌های جدید مانند دانشگاه نسل سوم، تکنولوژی‌های نو، صنایع دانش بنیان و پارک‌های علم و فن‌آوری باید بیشتر توجه کرد تا پارادایم تاریخی تکرار نشود.

وی تغییر در نظام برنامه ریزی کشور را ضروری دانست و افزود: باید به گونه‌ای عمل کرد که همه دانشگاه‌ها بتوانند با یکدیگر رقابت کنند.

استاندار لرستان با اشاره به دانشگاه‌های بزرگ و دارای امتیاز بالا تصریح کرد: در خصوص اعتبارات باید اولویت را به دانشگاه‌های مناطق کمتر توسعه یافته داد تا بتوانند مانند دیگر دانشگاه‌های بزرگ به میانگین کشوری دست یابند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.