استاندار لرستان: مشکل واحدهای تولیدی استان جدی است/ پرداخت ۲۱۸ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید طی سال جاری

on .

استاندار لرستان از اجرایی شدن ۵۱ درصد مصوبات ستاد تسهیل استان طی سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، دکتر سیدموسی خادمی در صد و سی‌امین جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با اشاره به گزارش عملکرد هفت ماهه این ستاد اظهار داشت: تاکنون ۱۱۸ جلسه تشکیل شده و ۴۸۹ مصوبه داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه بیش از ۵۱ درصد این مصوبات عملیاتی شده و مابقی نیز در دست اجرا هستند، ادامه داد: همچنین تعدادی از این مصوبه‌ها ایراداتی داشته‌ است که امروز بخشی از آنها اصلاح شدند.

دکتر خادمی با بیان اینکه تسهیلات رونق تولید طی امسال و سال گذشته در کشور  پرداخت می‌شود، عنوان کرد: طی سال جاری تا‌کنون ۴۰۷ میلیارد تومان طرح در استان به بانک‌ها معرفی شده است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: طبق آخرین آمار که امروز ارائه شد تاکنون ۲۱۸ میلیارد تومان به واحدهای تولیدی استان تسهیلات پرداخت شده است.

وی ضمن مناسب دانستن این آمار و ارقام در مقایسه با استان‌های دیگر کشور بیان داشت: باید بیشتر تلاش کنیم تا مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان رفع شوند اما از طرفی نیز می‌بایست پذیرفت که مشکل آنها جدی است.

دکتر خادمی با اشاره به محدودیت‌های سیستم بانکی برای پرداخت‌ها تصریح کرد: در جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید تمام سعی ما در نزدیک کردن نظرات و دیدگاه بخش خصوصی و بانک‌ها به همدیگر است.

استاندار لرستان در پایان اظهار داشت: هدف ما راه‌اندازی واحدهای تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل در استان و نهایتا ایجاد اشتغال است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.